wtorek, 23 lipca 2024

Łódzki Rower Publiczny będzie rozbudowany. Więcej rowerów na osiedlach

Udostępnij

Łódzki Rower Publiczny bije rekordy wypożyczeń. W systemie zarejestrowanych jest dziś ponad 130 tysięcy użytkowników. A od jego uruchomienia 30 kwietnia 2016 roku miejskie rowery wypożyczono ponad 5 milionów razy. Hanna Zdanowska zapowiedziała w poniedziałek (17 czerwca) kolejną rozbudowę systemu miejskich rowerów.

Łódzki Rower Publiczny na osiedlach

Zapowiedź rozbudowy ma związek z dobiegającą końca umową z Nextbike. Miasto przygotowuje się do rozpisania nowego przetargu i wyłonienia operatora na kolejne cztery lata. W związku z tym prezydent Łodzi zapowiedziała rozbudowę systemu.

Przygotowując się do kolejnej umowy, chcemy rozbudować Łódzki Rower Publiczny, aby mogli z niego korzystać mieszkańcy kolejnych osiedli, gdzie stacji jest mało lub nie ma ich w ogóle. Planujemy, by w ramach nowej umowy na ulicach pojawiło się około 2 tysiące rowerów, 200 stacji, rowery cargo i tandemy. HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Dziś Łódzki Rower Publiczny to 156 stacji i 1574 rowery, w tym 10 rowerów cargo. Przetarg na nowego operatora ŁRP zostanie ogłoszony w lipcu.


Rowery 2020

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P