środa, 22 maja 2024

Kradli paliwo z tirów. Tysiące litrów ropy w szopie

Udostępnij

Tysiące litrów paliwa ukradli i trzymali w garażu przy Obywatelskiej w Łodzi. Teraz odpowiedzą za kradzieże z włamaniem i świadome paserstwo. Kryminalni z Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn i kobietę. Paliwo z tirów kradli w całej Łodzi.

Kradli paliwo z tirów

Wywiadowcy policyjni z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pracowali nad sprawą od kilku tygodni wspólnie z dzielnicowymi z III komisariatu policji w Łodzi. Weryfikowali informację o tym, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych przy ulicy Obywatelskiej w Łodzi ktoś trzyma olbrzymie ilości paliwa.

W środę, 11 września policjanci wieczorem około godz. 19.30 weszli do podejrzanych pomieszczeń. Informacje, które zdążyli już zweryfikować mówiły, że składowane tam paliwo pochodzi z kradzieży.

Wewnątrz budynku policjanci zastali czterech mężczyzn i kobietę. Byli kompletnie zaskoczeni. W szopie w głębi podwórza funkcjonariusze znaleźli plastikowe pojemniki z paliwem. Na miejscu znaleźli również przedmioty, które mogły służyć do kradzieży paliwa z tirów.

Dowody na kradzież tysięcy litrów paliwa z tirów

Policjanci ustalili, że jedne z zatrzymanych na miejscu mężczyzn zajmował się bezpośrednio kradzieżą paliwa  z tirów. 36-latek w nocy włamywał się do samochodów ciężarowych i po pokonaniu zabezpieczeń za pomocą m.in. pompy oleju kradł ze zbiorników paliwo. Za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Przestępca działał na ternie całego miasta. Udowodniono mu już 9 kradzieży paliwa z tirów. Zarzuty usłyszał też 39-letni mężczyzna, właściciel posesji, na której zabezpieczono skradzione z tirów paliwo. On odpowie za świadome paserstwo, grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Policjanci pracują dalej nad sprawą. Pozostaje do ustalenia m.in. to czy pozostałe trzy osoby, które były na miejscu przechowywania paliwa, miały jakikolwiek związek z kradzieżami i późniejszą sprzedażą paliwa.

Kradziez paliwa z tirow 1

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości