czwartek, 23 maja 2024

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Łodzi. Konwencja tematyczna PiS

Udostępnij

Konwencja-pis10
Konwencja-pis9
Konwencja-pis8
Konwencja-pis7
Konwencja-pis6
Konwencja-pis
Konwencja-pis2
Konwencja-pis3
Konwencja-pis4
Konwencja-pis5
Kaczynski-lodz

Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Konwencja PiS w Łodzi odbyła się tradycyjnie już w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Była to jednocześnie pierwsza z konwencji tematycznych, podczas których czołowi kandydaci z list PiS omawiają program wyborczy. W sobotę (14 września) do Łodzi przyjechali m.in. Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki czy Beata Szydło i Waldemar Buda.

Konwencja PiS w Łodzi

Cykl konwencji tematycznych zapowiedział w ubiegłą sobotę w Lublinie Jarosław Kaczyński. Mają one na celu szersze przedstawienie programu PiS, głównie wsparcia dla rodzin.

Ostatnie cztery lata pokazują, że sposób prowadzenia przez obecny rząd polityki społecznej, gospodarczej i rozwojowej sprawdza się. I dlatego mogliśmy się ośmielić powiedzieć, że jest pewna nowa koncepcja, właśnie ta polska wersja państwa dobrobytu, polska wersja, która ma służyć całemu społeczeństwu, rozwojowi wspólnoty narodowej i jej umacnianiu, ale ma przede wszystkim służyć rodzinie. Dziś trwa atak na polską rodzinę, trwa atak, który zmierza do tego, by jej istotę podważyć, by uczynić ją co najwyżej jednym z możliwych rozwiązań​.

mówił JAROSŁAW KACZYŃSKI w Łodzi

Wśród zapowiedzi programowych PiS jest podniesienie pensji minimalnej od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł.

PiS zaproponował drugą trzynastą emeryturę w 2021 roku, zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły.

W programie jest też podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości