środa, 22 maja 2024

Konopie indyjskie w szafie, kilogramy dopalaczy w domu

Udostępnij

Mężczyzna w Łodzi znalazł dość nietypowy sposób na nielegalne hodowanie konopi indyjskich. 31-latek swoją małą uprawę założył w mieszkaniu. Konopie indyjskie w szafie mężczyzny znaleźli policjanci kryminalni z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Konopie indyjskie w szafie

31-letniego mężczyznę policjanci odwiedzili w mieszkaniu przy ulicy Narutowicza w poniedziałek (9 września). Do lokalu funkcjonariusze weszli razem z policyjnym psem wyszkolonym do poszukiwań narkotyków. Zapach konopi był tak mocny, że policjanci wyczuwali go już na klatce schodowej kamienicy.

Zapach wzmógł się w mieszkaniu. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, gdy otworzyli starą, drewnianą szafę. Tutaj ustawiony był namiot z 4 krzakami konopi indyjskich. W namiocie znajdował się również specjalistyczny sprzęt do uprawy roślin.

Konopie w szafie, dopalacze w mieszkaniu

Konopie były przez mężczyznę regularnie nawożone. W całym mieszkaniu porozstawiane były butelki z nawozem do uprawy marihuany. Choć mężczyzna na stałe nie mieszkał w tym lokalu, cały czas obserwował uprawę przez ustawioną tutaj internetową kamerkę.

W czasie przeszukania policjanci dodatkowo znaleźli 60 gramów suszu roślinnego. Tester narkotykowy od razu wskazał, że jest to marihuana. Dodatkowo policjanci znaleźli ponad 6 kilogramów środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Były w formie białego proszku, kryształków i 100 sztuk tabletek. Dokładny skład chemiczny zostanie sprawdzony w laboratorium kryminalistycznym.

31-letni mężczyzna został zatrzymany. Był wcześniej notowany za drobniejsze przestępstwa. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich bez zezwolenia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości