czwartek, 20 czerwca 2024

Koronawirus w szpitalu w Opocznie. Zamknięte prawie wszystkie oddziały

Udostępnij

Koronawirus w szpitalu w Opocznie zamknął prawie wszystkie oddziały. Covid-19 wykryto u dwóch pacjentów i to zmusiło dyrekcję placówki do wstrzymania przyjęć chorych. Działają tylko dwa oddziały i SOR. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa ta sytuacja.

Koronawirus w szpitalu

Pod koniec kwietnia szpital w Opocznie poinformował o wykryciu koronawirusa u swojego pacjenta. Tym samym od 29 kwietnia zamknięto oddziały: Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, a także blok operacyjny oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Pozostałe oddziały miały działać wtedy bez zakłóceń. I działały. Do 30 kwietnia. W czwartek dyrekcja szpitala w Opocznie poinformowała o kolejnym pacjencie z Covid-19, tym razem w oddziale wewnętrznym. Tym samym, koronawirus w szpitalu zamknął czasowo prawie wszystkie oddziały.

Z początkiem maja w szpitalu w Opocznie normalnie pracuje tylko porodówka z oddziałem ginekologiczno-noworodkowym oraz oddział dziecięcy. Dyrekcja placówki zapewnia, że bez zakłóceń funkcjonuje także SOR oraz nocna pomoc lekarska.

Koronawirus w Łódzkiem

Z ostatnich danych (wieczór 30 kwietnia) przekazanych przez Urząd Wojewódzki w Łodzi wynika, że koronawirus wykryto u 954 osób. W szpitalu z podejrzeniem zakażenia na wynika testu czeka 18 pacjentów.

Najwięcej chorych jest w Łodzi – 191, powiecie opoczyńskim – 183 oraz powiecie zgierskim – 135.

Niestety, razem z liczbą zakażonych rośnie także liczba ofiar Covid-19. W Łódzkiem z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 31 osób.

Koronawirus-w-lodzkiem-30-04

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
How do you vulputate nullam mattis ?. Sample page – branding factory. Nasza firma to czołowy producent kapsułek softgel w polsce.