Sieradzcy inspektorzy transportu drogowego podczas kontroli na drodze S8 dostali informację, że w kierunku Wrocławia jedzie slalomem samochód ciężarowy. Ruszyli w pościg za wskazaną ciężarówką. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jadąc dalej w sposób zagrażający innym kierowcom. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu.

Pijany kierowca ciężarówki na S8

Do wydarzeń doszło w poświąteczny wtorek, 23 kwietnia. Inspektorzy z Sieradza dostali informację, że samochód ciężarowy porusza się po S8 od prawej do lewej strony drogi, wielokrotnie zjeżdża na pas zieleni i uderza w bariery ochronne. W trakcie pościgu za kierowcą inspektorzy wezwali policję z Sieradza, by pomogła zatrzymać ciężarówkę.

Dopiero po przejechaniu 6 km udało się wyprzedzić pojazd i skutecznie go zatrzymać. Kierowca nie był w stanie wyjść z samochodu o własnych siłach, nie odpowiadał na pytania inspektorów. Inspektorzy wezwali na miejsce służby medyczne i policję.

Kierował i pił alkohol

Okazało się, że mężczyzna nie ma problemów ze zdrowiem, a jest kompletnie pijany. W jego kabinie znaleziono otwartą butelkę z niedopitym alkoholem.

Policjanci z KPP w Sieradzu przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu. Wykazało ono prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany, podobnie jak jego ciężarówka.

Jedna odpowiedź