wtorek, 21 maja 2024

Kamil Durczok trafi do aresztu? Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie złożyła zażalenie

Udostępnij

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przejęła śledztwo po rejonowej i złożyła zażalenie na decyzję sądu. Prokurator chce, by Kamil Durczok trafił do aresztu. Sąd jednak odrzucił wniosek o areszt dla dziennikarza.

Z rejonowej do okręgowej

Sprawą kolizji na A1, którą spowodował pijany Kamil Durczok, zajmowała się piotrkowska prokuratura rejonowa. To ona postawiła zarzuty dziennikarzowi i wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt w związku z tym, że dziennikarz mógł doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym.

Sąd był jednak innego zdania i wniosek o areszt odrzucił. Wyznaczono natomiast 15 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju i konieczność meldowania się na posterunku policji. Ale Kamil Durczok został zwolniony i mógł wrócić do domu.

Areszt dla dziennikarza

Tymczasem śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie i od razu złożyła zażalenie na decyzję sądu w sprawie aresztu. Pismo rozpatrzy najpierw sąd, który wniosek odrzucił, a później trafi ono sądu drugiej instancji.

Dziennikarze Super Expressu dotarli do zeznań dziennikarza. Kamil Durczok miał powiedzieć podczas przesłuchania, że przez cztery dni przed kolizją imprezował w towarzystwie brata i 20-letniej znajomej we Władysławowie. Przed wyjazdem w trasę miał wypić jeszcze dwa piwa.

Czułem, że mogę prowadzić auto. Na trasie nic się złego nie działo. W mojej ocenie nie przekraczałem prędkości.

tak miał tłumaczyć KAMIL DURCZOK

Kamil Durczok wychodzi na wolność. Dziennikarz przeprasza
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości