poniedziałek, 27 maja 2024

Janusz Malinowski prezesem PKP Intercity. Wczoraj odszedł z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Udostępnij

Janusz Malinowski, do 18 kwietnia prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, od 19 kwietnia będzie prezesem PKP Intercity. Poprzedni zarząd został odwołany.

Janusz Malinowski prezesem PKP Intercity

W piątek, 19 kwietnia, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, odwołano cały zarząd PKP Intercity. Prezesem spółki od 2016 roku był Marek Chraniuk. Pozostali odwołani członkowie zarządu to: Tomasz Gontarz, Jarosław Oniszczuk, Artur Resmer oraz Krzysztof Świerczek.

Zabetonowany samochód w Łodzi w niemieckim teleturnieju. Niemcy mieli z nas ubaw

Nowym prezesem został Janusz Malinowski, dotychczasowy prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Malinowski z łódzkim przewoźnikiem pożegnał się w czwartek (18 kwietnia). Przekazał, że odchodzi ze stanowiska, ale nie mówił, jakie stanowisko i gdzie dalej będzie zajmował. Dziś wszystko stało się jasne. PKP Intercity ma nowy zarząd. Oprócz Janusza Malinowego jako prezesa, są w nim także: Marcin Karasiński, Adam Wawrzyniak i Dagmara Zawadzka.

Janusz Malinowski to absolwent Politechniki Radomskiej na wydziale transportu i Politechniki Warszawskiej z zakresu zarządzania w transporcie kolejowym. Z koleją związany od niemal 40 lat. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, wcześniej w latach 2015-2017 zajmował stanowisko członka zarządu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Był odpowiedzialny m.in. za integrację biletową i informację pasażerską Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i miasta Łodzi, a także za politykę handlową oraz rozwój inwestycyjny spółki w wymiarze taborowym. W latach 2011-2014 pełnił funkcję członka zarządu i prezesa zarządu PKP Intercity S.A., gdzie wdrażał największe inwestycje taborowe, m.in. zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych, w tym pojazdów Pendolino.

Nowe autobusy MPK wyjadą na ulice. Hybrydowe, klimatyzowane i niskopodłogowe

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości