niedziela, 19 maja 2024

Incydent wyborczy w Wieruszowie. Na karcie do głosowania zabrakło nazwiska jednego kandydata

Udostępnij

Wybory samorządowe 2024 na razie przebiegają bez większych zakłóceń. Incydent wyborczy w Wieruszowie wprowadził jednak niemałe zamieszanie. Bowiem na karcie do głosowania zabrakło nazwiska jednego z kandydatów. W konsekwencji trzy osoby oddały głos na nieważnych kartach do głosowania.

Incydent wyborczy w Wieruszowie

Do tej sytuacji doszło w jednym z lokali wyborczych w gminie Wieruszów. Wyborca zgłosił, że na jego karcie brakuje nazwiska jednego z kandydatów do rady. Na liście były wyłącznie imiona kandydata. Incydent wyborczy w Wieruszowie natychmiast zgłoszono komisji, która w ciągu 30 minut wydrukowała poprawione karty do głosowania.

Cisza wyborcza podczas wyborów 2024. Zasady, kary za złamanie ciszy wyborczej

To jednak nie oznacza rozwiązania problemu, bowiem trzy osoby oddały głos na kartach nieważnych w związku z tym błędem.

Jak głosować w wyborach samorządowych 2024 [INSTRUKCJA]

Jeśli w związku z tym incydentem wpłynie protest wyborczy, to sąd będzie decydował, czy ten błąd mógł mieć wpływ na wynik wyborów samorządowych 2024.

Frekwencja w wyborach 2024 większa niż w rekordowym 2018 roku

Tymczasem policja w całym kraju do godziny 14.00 odnotowała w związku z przebiegiem wyborów samorządowych 23 przestępstwa oraz 335 wykroczeń. Do jednego z tych zdarzeń doszło w województwie łódzkim. Jak przekazał szef PKW, złożono zawiadomienie o wykroczeniu, które polegało na zerwaniu trzech banerów wyborczych na prywatnej działce w pobliżu lokalu wyborczego. Sprawca jest znany.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości