wtorek, 23 lipca 2024

Handlowali fikcyjnymi fakturami VAT. CBA z Łodzi zatrzymało 3 biznesmenów

Udostępnij

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o handel fikcyjnymi fakturami VAT na różnego rodzaju usługi budowlane. Mężczyźni to przedsiębiorcy z Warszawy, a jeden z pochodzenia jest Ukraińcem. Jednego z nich zatrzymano w trakcie transakcji.

Handel fikcyjnymi fakturami VAT

Śledczy ustalili, że przedsiębiorcy bez wątpienia ze swojej nielegalnej działalności zrobili stały proceder. Zatrzymani pobierali prowizję od 5 do 10 procent wartości netto na fakturze. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w trakcie kolejnej transakcji.

Miał przy sobie fikcyjne faktury opiewające na 900 tys. zł, a także umowę gwarantującą kolejne faktury na 2 miliony złotych.

To dopiero początek

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania oraz siedziby kierowanych przez zatrzymanych podmiotów, gdzie zabezpieczyli dokumentację księgową.

CBA podaje, że zatrzymania to rezultat śledztwa, które dopiero się zaczęło. Niewątpliwie może dojść do kolejnych zatrzymań.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P