niedziela, 19 maja 2024

Grupa narkotykowa rozbita przez policję z Łodzi i Radomska. 6 zatrzymanych, narkotyki i pieniądze

Udostępnij

Sześć osób zatrzymanych jednego dnia, kilkadziesiąt przeszukań, znalezione narkotyki i pieniądze. To efekt pracy policjantów z Przedborza, Radomska i Łodzi. Grupa narkotykowa działała na szeroką skalę. Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Grupa narkotykowa rozbita

To była zorganizowana grupa przestępcza. Policja nie informuje, czy udało się zatrzymać wszystkie osoby, ale wiadomo, że 6 przestępców już usłyszało zarzuty. Do zatrzymań doszło w środę (24 kwietnia). Grupa narkotykowa była rozpracowywana najpierw przez policjantów z komisariatu w Przedborzu, którzy wpadli na trop przestępców. W sprawę zaangażowali się następnie policjanci z Radomska i KWP w Łodzi.

Kiedy policjanci zgromadzili solidne informacje dotyczące przestępczej działalności tych osób, przystąpili do akcji. Przeprowadzili blisko 30 przeszukań lokali, pojazdów i osób. Znaleziono różne substancje odurzające, urządzenia do porcjowania narkotyków, sprzęt elektroniczny. Policjanci zabezpieczyli również kwotę niemal 110 tysięcy złotych – informuje nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Zatrzymani to osoby od 26 do 42 lat z powiatu radomszczańskiego, piotrkowskiego oraz włoszczowskiego. Osoby te w różnym stopniu związane są z przestępczością narkotykową. Zatrzymana grupa przestępcza jeszcze tego samego dnia została przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie prokuratorzy przesłuchali ich i postawili zarzuty.

Czytaj też: Łódzka policja robi pompki na ulicy. Akcję koordynuje komendant. Wszystko dla kolegi

Wobec czterech osób prokuratorzy zastosowali dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Z kolei dwóch zatrzymanych trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a ich znacznej ilości nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 8 lat więzienia, a za kierowanie taką grupą nawet – do 12 lat.

To nie koniec sprawy. Śledczy wyjaśniają okoliczności, role poszczególnych osób oraz inne osoby współpracujące z grupą.

Czytaj też: Oszukali gminy na ponad 11 milionów złotych

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości