piątek, 14 czerwca 2024

Legendarny Grand Hotel robi wyprzedaż wyposażenia. Szykuje się do wielkiego remontu

Udostępnij

To będzie nie lada wydarzenie. Zabytkowy Grand Hotel w Łodzi ogłosił wyprzedaż swojego wyposażenia. Pod młotek pójdą m.in. meble, oświetlenie czy obrazy. Mimo że hotel wiele nie zdradza, wiadomo, że przy Piotrkowskiej 72 szykują się spore i wyczekiwane od lat zmiany.

Fotel, obraz albo hotelowa lampa

Grand Hotel w Łodzi działa nieprzerwanie od 1888 roku. Jego właścicielem od ponad 10 lat jest krakowski Holding Liwa. Hotel kiedyś uchodził za synonim luksusu, a dziś z trzema gwiazdkami zostaje daleko w tyle za nowoczesnymi inwestycjami. O remoncie budynku mówiło się od dawna. Tak jak o tym, że odnowiony Grand Hotel ma mieć pięć gwiazdek. Inwestor jednak o szczegółach nie mówi, ale Gazeta Wyborcza dowiedziała, że wyczekiwany remont staje się rzeczywistością.

Świadczyć może o tym ogłoszona wyprzedaż wyposażenia hotelu przy Piotrkowskiej. Grand Hotel w Łodzi opisał jedynie, że akcję organizuje „ze względu na przygotowania do zmian, jakie nastąpią”.

Szanowni Państwo, ze względu na przygotowania do zmian, jakie nastąpią w Grand Hotelu w Łodzi, zapraszamy na wyprzedaż, która odbędzie się w naszym hotelu w dniach 20-25 maja. Dotyczy ona m.in. dużej części wyposażenia wnętrz: od mebli, oświetlenia, po obrazy i inne. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy od godziny 9 do godziny 18. ogłosił Grand Hotel w Łodzi na swoim Facebook’u

Łodzianie nie będą mieli możliwości wcześniejszego zapoznania się z asortymentem wystawionym na wyprzedaż.

Legendarny Grand Hotel w Łodzi

Otwarcie hotelu to inicjatywa łódzkiego fabrykanta Ludwika Meyera. Przy Piotrkowskiej 72 działała wcześniej fabryka wyrobów wełnianych. W latach 1912-1913 Grand Hotel w Łodzi powiększono i zmodernizowano. Do dziś zachował się jego zewnętrzny wygląd.

Wnętrza zdobionych sal balowych restauracji „Malinowa” oraz pokoje hotelowe na pięciu piętrach gościły m.in. Henryka Sienkiewicza, Helenę Modrzejewską, Jana Kiepurę, Jana Brzechwę czy Krzysztofa Pendereckiego.

Hotel niejednokrotnie był również planem filmowym. W „Malinowej” kręcono m.in. sceny „Zaklętych rewirów” Janusza Majewskiego, „Ucieczkę z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego, „Lepiej być piękną i bogatą” Filipa Bajona, „Vabank” Juliusza Machulskiego czy „Krolla” i „Reich” Władysława Pasikowskiego.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.