czwartek, 23 maja 2024

Festiwal Światła 2020 odbędzie się. Jak będzie wyglądał Light Move Festival?

Udostępnij

Mimo pandemii koronawirusa Festiwal Światła 2020 odbędzie się. Light Move Festival zostanie zorganizowany jednak w zmienionej formule. Impreza będzie dostępna dla każdego i z każdej części miasta.

Festiwal Światła 2020

Każdego roku festiwal gromadził tłumy uczestników zafascynowanych kinetyczną sztuką światła. Mimo pandemii koronawirusa również tej jesieni mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w Light Move Festival.

Nie potrafię sobie wyobrazić, by imprezy mogło zabraknąć w kalendarzu, ale sytuacja jest wyjątkowa i należy się do niej dostosować. Jestem przekonana, że formuła, jaką udało nam się wypracować, zapewni przeprowadzenie imprezy w sposób szczególnie uwzględniający bezpieczeństwo zdrowotne uczestników. mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Light Move Festival po nowemu

Temat jubileuszowej 10. edycji „Przyszłość” jest dziś wyjątkowo wymowny. Epidemia skłoniła fundację do stworzenia hybrydowego wydarzenia, łączącego działania analogowe w przestrzeni miejskiej oraz cyfrowe w przestrzeni wirtualnej.

Na ten rok planujemy między innymi projekt  realizowany na wysokościach, akcję zapraszającą mieszkańców do osobistego zaangażowania się w festiwal oraz projekty online. Wirtualne spacery, wirtualne sceny i wirtualne widowiska. mówi BEATA KONIECZNIAK, dyrektor artystyczna Light Move Festival

Organizator największego festiwalu w Łodzi głosił ramy imprezy. Festiwal Światła 2020 dostosowany jest do obecnych możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych.

Projekt „Światło Przyszłości” stworzy świetlną panoramę ponad miastem widoczną ze wszystkich stron Łodzi. Spektakl świetlny w przestworzach, realizowany będzie na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach Łodzi. Projekt zaaranżowany zostanie w taki sposób, aby nie gromadził ludzi w jednym miejscu i zapewnił bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu.

Oprócz „Światła Przyszłości” będzie można zobaczyć atrakcje festiwalowe zrealizowane w formie online, dostępne dla każdego bez potrzeby wychodzenia z domu.

Zgodnie z tradycją, Festiwal Światła 2020 odbędzie się w ostatni weekend września.


Festiwal światła 2020

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości