niedziela, 19 maja 2024

Ekopojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie serca stanął przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Bełchatowie

Udostępnij

Przy siedzibie starostwa stanął ekopojemnik na plastikowe nakrętki

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Pabianickiej 17/19 w Bełchatowie stanął ekopojemnik w kształcie serca, który jest przeznaczony do wrzucania plastikowych nakrętek, a te będą służyć do pomocy potrzebującym w zbieraniu pieniędzy np. na kosztowną operację lub inne ważne wydatki związane z powrotem do zdrowia.

W pojemniku można zostawiać plastikowe nakrętki bez uwagi na kształt, kolor i ich wcześniejsze przeznaczenie. Mogą być to nakrętki od mleka, soków, czy chemii gospodarczej lub kosmetyków.

– Zachęcam mieszkańców do uczestnictwa w tej proekologicznej inicjatywie. Ta zbiórka oprócz najważniejszego celu, czyli pomocy daje przykład uświadamiania, jak ważny jest recykling ~ Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski

Kiedy metalowy pojemnik w kształcie serca będzie pełny, to firma recyklingowa zajmie się opróżnieniem zawartości tak, aby mieszkańcy mogli na bieżąco go zapełniać.

Ekopojemnik kosztował Starostwo Powiatowe w Bełchatowie 1893 złote. Finanse na ten cel przekazano z zadań własnych powiatu z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej z tzw. „środków zielonych”.

Wcześniej serce z metalu stanęło przy ul. Żeromskiego w Zelowie przed budynkiem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Tam konstrukcję zaprojektowali i wykonali pracownicy, a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zelowie z inicjatywy burmistrza Tomasza Jachymka.

https://www.facebook.com/gminazelow/posts/3804646756322100

W połowie marca tego roku ekopojemnik stanął także przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF przy ul. Słowackiego 8 na osiedlu Przytorze w Bełchatowie.

W ślad za gminą Zelów i SP nr 13 poszło Bełchatowskie Stowarzyszenie Samorządowe „Plus”. Metalowe serce postawione przed siedzibą przy ul. Kwiatowej 6 przy budynku Megawat kilka dni temu zapełniło się po raz pierwszy. Opróżniono łącznie trzy pełne 360-litrowe worki pełne plastikowych nakrętek.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości