piątek, 14 czerwca 2024

Dolina Skrzatów powstaje w Chociszewie

Udostępnij

Osada-skrzatowisko-chociszew-8
Osada-skrzatowisko-chociszew-7
Osada-skrzatowisko-chociszew-6
Osada-skrzatowisko-chociszew-5
Osada-skrzatowisko-chociszew-4
Osada-skrzatowisko-chociszew-3
Osada-skrzatowisko-chociszew-2
Osada-skrzatowisko-chociszew-1

Dolina Skrzatów przestała istnieć we Florentynowie (gm. Parzęczew). Przez 5 lat funkcjonowała tutaj ku radości najmłodszych. Konflikt między właścicielami fundacji prowadzącej dolinę a lokalną sołtys okazał się nie do rozwiązania. Fundacja nie mogła sobie pozwolić na niejasności finansowe, a właściciel działki, na której zbudowano Dolinę Skrzatów, nie chciał wystawiać fundacji faktur ani pokwitowań.

Dolina Skrzatów w Chociszewie

W tej sytuacji właściciele Doliny Skrzatów rozpoczęli poszukiwania nowego miejsca na budowę skrzatowiska. Udało się szybko porozumieć z sołtysem pobliskiego Chociszewa (gm. Parzęczew). Otwarty na promocję gminy wójt z Parzęczewa udostępnił gminną działkę nad Bzurą za symboliczną opłatą.

Na początku sierpnia właściciele Doliny Skrzatów oraz grupa zapaleńców rozpoczęli budowę w nowym miejscu. Są przekonani, że do przyszłego sezonu Dolina Skrzatów będzie gotowa. Powstanie w malowniczej części Chociszewa, bezpośrednio nad rzeką, a niektóre atrakcje zostaną zbudowane na starym, nieużytkowanym boisku wiejskim.

Mitologia słowiańska opowiedziana skrzatami

Po Dolinie Skrzatów oprowadzał będzie ponownie Konrad Dzięcielewski, który gościom prezentuje nie tylko skrzaty, ale i fragmenty historii Słowian.

Wszyscy uczymy się w szkole mitologii rzymskiej czy greckiej, ale nikt nas Słowian nie uczy nawet we fragmentach mitologii słowiańskiej
KONRAD DZIĘCIELEWSKI

Pomysłodawca Doliny Skrzatów twierdzi, że Dolina Skrzatów nie tylko jest świetnym miejscem na spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin, ale i jest to ścieżka edukacyjna. I choć dużo tutaj mowy o wiedźmach i wiedźminie, to nie mają one nic wspólnego z Wiedźminem, którego znamy z powieści Sapkowskiego.

https://youtu.be/N3hFqQ4xBT0

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Przypadki kliniczne pokazujące efektywność terapii tlenem hiperbarycznym w leczeniu ran pooperacyjnych i komplikacji. Surowce do produkcji suplementów diety.