sobota, 18 maja 2024

Dlaczego warto płacić kartą?

Udostępnij

Płatności bezgotówkowe biją w Polsce rekordy popularności. Każdego roku wzrasta liczba dokonywanych transakcji przy użyciu karty płatniczej i urządzeń, jakim są terminale płatnicze. Opinie na ten temat są jednoznaczne – Polacy wolą plastikowy pieniądz od tradycyjnej gotówki. I nie ma się co dziwić, bo przecież płatności bezgotówkowe posiadają wiele zalet. Oto te najważniejsze.

Płatności kartą są bezpieczne

Nie ma wątpliwości, że płatność kartą płatniczą jest o wiele bezpieczniejsza aniżeli ta przy wykorzystaniu tradycyjnej gotówki. Gotówka może zostać zgubiona, zniszczona albo ukradziona. Pieniądze trzymane na koncie nie generują takiego ryzyka. Płatności bezgotówkowe zabezpieczane są indywidualnym kodem PIN, który ustala i zna jedynie posiadacz konta bankowego. Co więcej, płacąc kartą, styczność z urządzeniem, jakim jest terminal pos ma również tylko posiadacz karty. Nie ma więc możliwości, by kod PIN poznała osoba trzecia.

Wykorzystanie karty jest bardziej komfortowe

Okazuje się, że terminal kart płatniczych pozwala na realizację płatności nawet trzy razy szybciej niż dzieje się to przy wykorzystaniu tradycyjnej gotówki. Nie traci się czasu na wyliczanie pieniędzy, sprzedawca nie musi wydawać reszty. Płatność kartą trwa dosłownie kilka sekund. Co więcej, zakupy można realizować w naprawdę ekspresowym tempie, jeśli tylko nie przekraczają kwoty 50 złotych.

Większość wydawanych dzisiaj przez banki kart to tzw. karty bezstykowe. Wystarczy przyłożyć ten plastikowy pieniądz do terminala, by zapłacić za zakupy. Wszystko to bez podawania kodu PIN.

Dodatkowe bonusy

Banki, które działają dzisiaj na rynku polskim, zachęcają do realizacji płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest terminal płatniczy. Ranking najlepszych kont bankowych mówi jednoznacznie, że klient banku może dzięki temu liczyć na dodatkowe korzyści. Za realizację określonej ilości transakcji bezgotówkowych można otrzymać dodatkową premię pieniężną.

Niektóre banki oferują też rabaty cenowe za zakupy kartą u ich biznesowych partnerów. Co więcej, jeśli dokonamy określoną liczbę zakupów kartą, konto bankowe może być prowadzone nawet za darmo.

Korzyści dla punktów handlowych

Nie ma wątpliwości, że terminale płatnicze są obecne w coraz większej ilości punktów handlowych i usługowych. Przede wszystkim dlatego, by potencjalny klient miał swobodny wybór dotyczący metody płatności za zakupy czy usługę. Ale nie tylko. Okazuje się, że sam przedsiębiorca również zyskuje szereg korzyści, jeśli tylko posrminal płatniczy. Koszt takiego urządzenia nie jest wysoki, za to bonusy ogromne.

Przede wszystkim, im więcej płatności bezgotówkowych zostanie w danym punkcie zrealizowanych, tym w kasie jest mniej gotówki. Zwiększa to bezpieczeństwo codziennego utargu, który nie może zostać przecież skradziony, bo fizycznych pieniędzy w kasie po prostu nie ma.

I to nie wszystko, płatności bezgotówkowe pozwalają również na łatwiejsze księgowanie wszelkich transakcji, co znacznie ułatwia comiesięczne rozliczenia.

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony: Worldline.com – terminale płatnicze.

Komentarze Facebook

1 komentarz

  1. Hmm… bo to najlepsze rozwiązanie? Bezpieczne, szybkie i proste? A skoro terminale eservice są na kazdym kroku, to po co płacić gotówkę, nosić ze sobą kasę? To bez sensu, ale oczywiście każdy niech robi tak, jak uważa.

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości