piątek, 14 czerwca 2024

Stracił gotówkę i dokumenty. Kradzież metodą na… przebite koło. Policja ostrzega

Udostępnij

Foto: Frank Albrecht / Unsplash

Kilka tysięcy złotych, dokumenty i karty bankowe stracił 58-letni mężczyzna, którego okradli nieustaleni sprawcy przed jednym z marketów w Bełchatowie. Kradzież metodą na przebite koło miała miejsce we wtorek (20 sierpnia), a policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców.

Ofiara wymieniała koło

Dotychczasowe ustalenia policjantów wskazują na to, że 58-latek był wcześniej obserwowany przez złodziei. Mężczyznę przestępcy śledzili, gdy wchodził do banku pobrać gotówkę. Następnie przebili koło w samochodzie mężczyzny, a gdy wsiadł do samochodu i odjechał sprzed banku, ruszyli za nim.

Po kilkuset metrach, gdy przebita opona uniemożliwiała jazdę, a kierowca zjechał na parking i był zajęty jej wymianą, sprawcy zabrali saszetkę z wnętrza auta. Poza pieniędzmi pokrzywdzony 58-latek utracił również dokumenty i karty płatnicze. EWELINA MACIEJEWSKA, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie

Każdy, kto może pomóc w ustaleniu sprawców tej kradzieży, proszony jest o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Metoda na przebite koło

Kradzieże te zaczynają się od przebicia przez sprawców opony we wcześniej wytypowanym samochodzie. Auto nie jest wybierane przypadkowo, bo złodzieje zawsze obserwują wcześniej swoją ofiarę. Następnie czekają na moment nieuwagi. Gdy kierowca zajęty jest wymianą pękniętego koła,  przestępcy okradają pojazd. Dopiero po wymianie pękniętego koła, kierowca zdaje sobie sprawę, że został okradziony.

Policja apeluje o zwrócenie bacznej uwagi na to, czy podczas wymiany koła samochód jest zamknięty. Dobrze też jest zadzwonić na policję, jeśli zorientujemy się, że opona naszego samochodu jest przebita, a w szczególności, gdy w kole tkwi ostry przedmiot.

W czasie jednej z najbardziej zuchwałych kradzieży metodą na przebite koło, przestępcy skradli w Łodzi 400 tysięcy złotych z samochodu na ulicy Rzgowskiej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Surowce do produkcji suplementów diety.