wtorek, 21 maja 2024

Burze z gradem w Łódzkiem. Ostrzeżenie IMGW

Udostępnij

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtowną zmianą pogody. Burze z gradem w Łódzkiem mogą wystąpić w środę, 29 kwietnia. Dobra informacja jest taka, że w końcu spadną większe ilości wyczekiwanego deszczu. Zagrzmi jednak nie we wszystkich rejonach województwa łódzkiego.

Burze z gradem w Łódzkiem

Po suchych, wietrznych i ciepłych tygodniach w końcu doczekaliśmy się nawodnienia gleby. Pierwsze krople deszczu w Łódzkiem spadły już po północy w środę (29 kwietnia). Ranek w każdym rejonie województwa był rześki. Niestety, to nie będzie spokojny dzień.

Meteorolodzy z biura w Poznaniu, gdzie opracowywane są mapy pogodowe i ostrzeżenia dla całego kraju, zapowiadają burze z gradem dla części Polski.

Front burzowy przejdzie przez południowo-wschodnie krańce i zahaczy o centrum. Ostrzeżenie IMGW wydano dla 8 powiatów w naszym regionie. Burze z gradem w Łódzkiem będą miały siłę pierwszego stopnia, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia szacuje się na 80 procent.

Od godziny 15 (29 kwietnia) do późnego wieczora prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 do 25 milimetrów. Miejscami możliwe opady gradu. Wiatr w porywach podczas burzy będzie osiągał prędkość 75 kilometrów na godzinę.

Burze z gradem w Łódzkiem mogą wystąpić w powiatach: bełchatowskim, opoczyńskim, pajęczańskim, piotrkowskim, radomszczańskim,rawskim, tomaszowskim i wieluńskim.

Burze-z-gradem-w-lodzkiem

Pogoda w Łódzkiem w czwartek

W nocy ze środy na czwartek (29/30 kwietnia) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 do 7 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

W dzień podobnie, zachmurzenie duże, ale z większymi przejaśnieniami. Po południu na zachodzie województwa łódzkiego możliwe słabe i przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna w czwartek od 16 do 18 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany. Weekend majowy również nie zapowiada się ciepło. Przelotne opady deszczu, burze i temperatura w granicach 15 stopni Celsjusza.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości