piątek, 14 czerwca 2024

Burza w Łodzi i regionie. Ostrzeżenie IMGW w 14 województwach

Udostępnij

Weekend w kraju zapowiada się burzowo i deszczowo. IMGW wydał ostrzeżenia obowiązujące w 14 województwach. Burza w Łodzi i regionie może pojawić się w godzinach wieczornych. W sobotę (8 czerwca) cały kraj pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia i w tej samej polarnej morskiej masie powietrza, nieco chłodniejszej na północy kraju. Ciśnienie w nocy będzie się wahać, w dzień zacznie spadać.

Burza w Łodzi i regionie

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami obowiązują w 14 województwach. Łódzkie całe zagrożone jest wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Alert obowiązuje od godziny 20 w sobotę do godziny 3 w niedzielę, 9 czerwca.

Burza w lodzi i regionie 7 06 lowcy burz lodzkie-2
Łowcy Burz Łódzkie – Fani i pasjonaci meteo

 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do około 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie może wystąpić także grad.

Instytut wydał również ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wód. Obowiązują one od Białegostoku przez Hajnówkę, Ostrołękę, Siedlce, Warszawę, Zgierz, Piotrków Trybunalski i Kielce po Katowice, Bielsko-Białą, Nowy Sącz i Krosno.

Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, utrudnienia w prowadzeniu działalności, opóźnienia w ruchu drogowym i kolejowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych, możliwe zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność oraz obserwowanie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Pogoda w Łódzkiem

Burza w Łodzi i regionie może towarzyszyć przez cały weekend. W sobotę, 8 czerwca, po południu i wieczorem zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zmieniających się.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.
W niedzielę, 9 czerwca, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w drugiej połowie dnia stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni.

Burza w łodzi i regionie 8 czerwca


Aktualne informacje pogodowe dostępne w specjalnej zakładce: PROGNOZA POGODY

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Ekologia w produkcji suplementów.