piątek, 14 czerwca 2024

Grzyb, szczury i sypiący się tynk. Famuły przy Wróblewskiego w Łodzi do remontu za 4 mln zł

Udostępnij

Grzyb na ścianach, sypiący się tynk i szczury. Z takimi problemami mierzą się mieszkańcy famuł przy Wróblewskiego w Łodzi. To pozostałości po kompleksie fabrycznym, który w tym miejscu wybudował Leon Allart. Miasto zapowiada remont.

Famuły przy Wróblewskiego w Łodzi do remontu

Pofabryczne mieszkania robotnicze przy Wróblewskiego w Łodzi to kolejne łódzkie kamienice, które mają być remontowane w ramach podnoszenia standardu lokali gminnych. Na ten rok Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi zaplanował odnowienie 450 takich mieszkań.

Famuły przy wróblewskiego w łodzi do remontu Dwa budynki przy ulicy Wróblewskiego – pod numerami 7 i 9 – będą gruntownie wyremontowane. Wcześniej przeprowadzono tam prace na dachach, przy fundamentach i ścianach, teraz wnętrza dawnych famuł czeka remont. Koszt remontu obu budynków to prawie 4 miliony złotych.

Ekipy budowlane będą prowadzić prace w mieszkaniach, ale i wymienią nadproża okienne, odnowią elewację, przeprowadzą kompleksową renowację klatek schodowych, a także wymienią drzwi i okna w częściach wspólnych – zapowiadają przedstawiciele Zarządu Lokalu Miejskich.

Urząd Miasta Łodzi zapowiada, że po przeprowadzeniu remontu i podwyższeniu standardu mieszkań, czynsz za nie nie zmieni się. Remont przy Wróblewskiego 7 już rozpoczął się.


Czytaj też: Mieszkania komunalne do remontu. Miasto odnowi 450 lokali


Famuły przy wróblewskiego w łodzi do remontu

Kiedyś Kątna, dziś Wróblewskiego

Historia budynków przy Wróblewskiego w Łodzi sięga Łodzi fabrykanckiej. W XIX wieku famuły służyły robotnikom pracującym dla francuskiego potentata. Same zakłady Leona Allarta nazywały się Leon Allart & Rosseau et Co. i produkowały przędzę. Do dziś stoi również willa fabrykanta pod numerem 38.

Francuski fabrykant – Leon Allart – który przybył w te rejony Europy w drugiej połowie XIX wieku, kupił tereny ówczesnej wsi Kąty i wybudował tutaj swoja willę, budynki fabryczne i mieszkalne. Te ostatnie stoją do dziś. Stąd nazwa ulicy – Kątna, od nazwy wsi – następnie zmieniła się w ulicę Wróblewskiego.


Czytaj też: Nowe mieszkania komunalne. Zdanowska zapowiada blok na Bałutach

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Co to jest komora hiperbaryczna ?. Kapsułki twarde : produkcja suplementów diety – ioc.