wtorek, 21 maja 2024

Zajęcia karate i nowe karetki. 121 projektów za 8 mln zł w wojewódzkim budżecie obywatelskim

Udostępnij

Budżet obywatelski województwa łódzkiego w 2020 roku sfinansuje 121 projektów w całym regionie. Do realizacji wybrano te, które zdobyły najwięcej głosów. Łączny koszt ich realizacji to około 8 milinów złotych.

Budżet obywatelski w Łódzkiem

Niekwestionowanym faworytem wśród zgłoszonych do BO projektów był zakup ambulansów sanitarnych dla specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. Zagłosowało na niego ponad 11 tysięcy mieszkańców.

Wśród zadań powiatowych, bo ambulanse są zadaniem wojewódzkim, najwięcej głosów zdobył przedszkolakowy objazdowy kurs tańca ludowego w regionie opoczyńskim. Poparło go ponad 4 tys. mieszkańców.

Mieszkańcy powiatu łaskiego chcą z kolei zajęć karate dla dzieci i sportowych wakacji.

Bezpieczniej w wodzie i na drodze

To właśnie projektów sportowych, turystycznych i historycznych w przyszłorocznym budżecie obywatelskim jest najwięcej. Ale są też takie, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa na kąpieliskach i drogach wojewódzkich.

Cały budżet obywatelski województwa łódzkiego zakłada realizację 11 zadań wojewódzkich i 110 powiatowych. Przygotowano na to około 8 mln zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości