wtorek, 21 maja 2024

Budowa Rydza-Śmigłego. Drogowcy pracują przy nowym torowisku

Udostępnij

Budowa Rydza-Śmigłego w Łodzi nie została wstrzymana na czas epidemii. Drogowcy rozpoczęli prace przy nowym torowisku. To jednak wcale nie oznacza, że budowa Rydza-śmigłego zakończy się szybciej. Inwestycja ma gigantyczne opóźnienie.

Budowa Rydza-Śmigłego

To jedna z największych tramwajowych inwestycji Łodzi. Już dziś wiadomo, że budowa Rydza-Śmigłego ma rok opóźnienia w zaawansowaniu prac. Miasto wyjaśnia, że powodem opóźnień jest konieczność wykonania dodatkowego zakresu prac podziemnych. Inwestycja rozpoczęta latem 2018 roku planowo miała zakończyć się po dwóch pełnych sezonach budowlanych.

Stan epidemii ogłoszony przez polski rząd nie wstrzymał prac drogowców w Łodzi.  Wykonawca przystąpił do tworzenia podbudowy, na której ułożone zostaną nowe szyny tramwajowe.

Wykonawca po stabilizacji gruntu i przygotowaniu terenu, układa na nim siatki, na których usypane i utwardzone zostanie kruszywo, mające być fundamentem dla podkładów, do których przymocowane zostaną nowe szyny tramwajowe. mówi AGNIESZKA KOWALEWSKA-WÓJCIK, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Zachodnia nitka gotowa latem

Gdy prace przy podbudowie torowiska zakończą się, drogowcy będą montować krawężniki i zaczną wymieniać nawierzchnię na przebudowywanej nitce al. Rydza-Śmigłego.

Dobra informacja jest taka, że wykonano w całości nowy wiadukt, który ma zapewnić bezkolizyjny przejazd kierowcom, bezpieczne przejście dla pieszych między osiedlami i poprawić komfort korzystania z komunikacji miejskiej.

Zakończenie prac na zachodniej nitce RydzaŚmigłego planowane jest latem tego roku, a cała inwestycja – według dzisiejszych planów – ma zostać oddana w 2021 roku.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości