wtorek, 23 lipca 2024

Dilerzy narkotyków zatrzymani. Ksiądz zamawiał narkotyki pocztą

Udostępnij

Ustalenia prokuratury i policjantów z wydziału walki z przestępczością narkotykową doprowadziły do zatrzymania czterech podejrzanych o handel narkotykami. Wśród nich jest Tomasz Ś. – proboszcz parafii w Jedlnie Pierwszym (pow. radomszczański). Ksiądza zamawiał narkotyki pocztą i wszystko wskazuje na to, że obracał środkami odurzającymi.

Operacja policji i początek śledztwa

Policjanci, którzy zajmują się przestępczością narkotykową, wpadli na trop grupy, która narkotyki wysyłała pocztą. Szybko udało się ustalić jednego z nadawców i trzech odbiorców przesyłek pocztowych.

Ogromne zdziwienie wywołał u policjantów fakt, że jednym z adresatów przesyłek z narkotykami był ksiądz Tomasz Ś. Duchowny zamawiał narkotyki pocztą, a przesyłki również przekazywał dalej.

Śledztwo w sprawie udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej prowadzi Prokuratura Rejonowa w Radomsku. JACEK BOCIANOWSKI, Prokurator Rejonowy w Radomsku

Zarzuty w sprawie usłyszały oprócz księdza jeszcze trzy osoby, a wśród nich Arkadiusz P, który był nadawcą przesyłek. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty za handel narkotykami, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

Ksiądz zamawiał narkotyki pocztą

Wszelkie wątpliwości, co do udziału w sprawie kapłana, rozwiał on sam. W trakcie przesłuchania przyznał się do postawianych mu zarzutów. A usłyszał dwa:

  • zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do trzech lat więzienia,
  • zarzut nielegalnego nabycia narkotyków, za o grozi pięć lat więzienia.

Ksiądz Tomasz Ś. nie tylko przyznał się do zarzutów, ale i złożył wyjaśnienia, co może mieć wpływ na późniejszy wymiar kary orzeczonej przez sąd.

Każdy, kto nabywa narkotyki za pośrednictwem poczty czy kurierów dokonuje nielegalnego obrotu wewnątrzwspólnotowego. JACEK BOCIANOWSKI, Prokurator Rejonowy w Radomsku

Wobec księdza i pozostałych dwóch zatrzymanych prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Księdzu, który zamawiał narkotyki pocztą, dodatkowo zarekwirowano mienie o wartości 5 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań, bo śledztwo jest rozwojowe.

Kuria zawiesiła księdza

Parafia Jedlno Pierwsze jest na terenie archidiecezji częstochowskiej. Zwierzchnicy kościelni natychmiast po otrzymaniu informacji o zarzutach dla kapłana, podjęli decyzje dyscyplinarne.

Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji Policji i Prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu. ks. MARIUSZ BAKALARZ, rzecznik Archidiecezji Częstochowskiej

Śledczy ustalają szczegółowo rolę 41-letniego księdza w sprawie. Podejrzewany jest o to, że pełnił rolę swoistej “skrzynki kontaktowej” między przestępcami wysyłającymi z zagranicy przesyłki pocztowe z narkotykami, a dilerami w kraju. 

Prawdopodobnie urząd proboszczowski miał być idealną zasłoną dymną dla przestępczego procederu obrotu marihuaną.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P