czwartek, 20 czerwca 2024

Arcybiskup Grzegorz Ryś zachęca do zbiórki na respiratory

Udostępnij

W środę (25 marca) chrześcijanie na całym świecie połączyli się we wspólnej modlitwie. Tym samym odpowiedzieli na apel papieża Franciszka, który prosił, by w samo południe zabiły we wszystkich świątyniach dzwony, a następnie wierni wspólnie odmówili modlitwę Pańską. Arcybiskup Grzegorz Ryś modlił się w swojej prywatnej kaplicy.

Biskup zachęca do zbiórki na respiratory

W czasie modlitwy za wszystkich chorych, zagrożonych pandemią koronawirusa oraz za ludzi służby zdrowia biskup odczytał list od doktora Pawła Czekalskiego, prezesa łódzkiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

Prezes samorządu łódzkich lekarzy prosi w imieniu lekarzy i pacjentów o pomoc, wskazując jak ważne są respiratory w ratowaniu ludzkiego życia, szczególnie w okresie pandemii koronawirusa.

W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu szpitala im. Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Choroba, jaka obecnie nam zagraża (Covid-19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach by zapewnić przeżycie choremu, a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem, kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie, a komu odmówić i skazać na śmierć. dr PAWEŁ CZEKALSKI, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi

Szpital im. Barlickiego w Łodzi nie został wskazany przez Urząd Wojewódzki w Łodzi na  placówkę, która ma przyjmować zakażonych koronawirusem. Jednak jest ot szpital wielospecjalistyczny, do którego trafiają bardzo często pacjenci w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Bardzo często to pacjenci z urazami głowy. Nie są wstanie oddychać samodzielnie bez pomocy respiratora.

Arcybiskup przekazał pieniądze

Lekarskiej prośby arcybiskup nie pozostawił bez odpowiedzi. Najpierw w imieniu swoim i Archidiecezji przekazał szpitalowi pieniądze na zakup dwóch specjalistycznych urządzeń, a następnie zaapelował do wszystkich o pomoc.

Zapraszam wszystkich, abyśmy złożyli się na następne respiratory. Każdy dar będzie ważny; będzie ratowaniem życia i wsparciem dla lekarzy, by chronić ich przed przerażającymi decyzjami, komu dać respirator, a komu go nie dać. abp GRZEGORZ RYŚ, Metropolita Łódzki

Każdy, kto chce wspomóc zakup respiratorów dla łódzkiego szpitala im. Barlickiego, może wpłacać pieniądze na konto bankowe Izby Lekarskiej w Łodzi z dopiskiem darowizna. 

Bank PKO BP SA I Oddział w Łodzi
98 1020 3352 0000 1602 0010 0362
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi – z dopiskiem darowizna

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Projects – branding factory. Surowce do produkcji suplementów diety.