czwartek, 20 czerwca 2024

Awaria w Elektrowni Bełchatów. „Sytuacja stabilizuje się”

Udostępnij

Awaria w Elektrowni Bełchatów doprowadziła do wyłączenia 10 bloków energetycznych. Spółka PGE przez całą noc pracowała, by przywrócić pracę bloków. Ponownie uruchomiono 7 z 10 takich bloków. Bez zakłóceń energię elektryczną produkuje blok o najwyższej mocy, który podłączony jest do stacji Trębaczew.

Awaria w Elektrowni Bełchatów

W poniedziałek (17 maja) po południu w Elektrowni Bełchatów nastąpiło awaryjne wyłączenie 10 bloków energetycznych o łącznej mocy około 3900 MW. Awarię usunięto jeszcze tego samego dnia.

Energetyczny koncern ocenił, że obecnie sytuacja w elektrowni stabilizuje się.

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego doszło do awarii. Zespół inżynierów i specjalistów cały czas pracuje w elektrowni nad przywróceniem do działania wszystkich wyłączonych awaryjnie bloków energetycznych.

Nie brakuje prądu

Jak zapewniła wcześniej rzeczniczka Polskich Sieci Elektroenergetycznych Beata Jarosz-Dziekanowska, krajowy system energetyczny pracuje stabilne.

Nie są przewidywane żadne braki. Jako operator systemu mamy rezerwę, która jest wymagana i możemy korzystać z importu awaryjnego. mówi BEATA JAROSZ-DZIEKANOWSKA

Elektrownia Bełchatów jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce. Produkuje ponad 20 proc. krajowej energii. Trafia ona do 11,5 mln gospodarstw domowych. Moc pracujących na terenie elektrowni bloków wynosi 5298 MW.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. We bring luxury & aesthetic to every social media strategy. Produkcja suplementów diety.