niedziela, 19 maja 2024

Akcja Tydzień dla Ziemi w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3 (ZDJĘCIA)

Udostępnij

Tydzień dla Ziemi, czyli cykl zajęć na temat ekologii skierowanych do najmłodszych dzieci zorganizował Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Bełchatowie wraz z Integracyjnym Przedszkolem Samorządowym.

Tydzień dla Ziemi zakończony konkursem plastycznym

W marcu przez kilka dni na terenie Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie organizowano Tydzień dla Ziemi, czyli akcję, która miała na celu przybliżyć najmłodszym bełchatowiankom i bełchatowianom tematykę ekologii. Całą akcję wspierał Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

Dzieci dowiedziały się w tym czasie jak i dlaczego warto dbać o przyrodę i Ziemię. Prowadzone zajęcia miały na celu pokazać maluchom piękno otaczającej nas przyrody, przedstawić gatunki zagrożone wyginięciem w Polsce oraz zachęcić do dbania o środowisko w postaci: segregacji i porządkowania odpadów, a także korzystania z materiałów i surowców.

Najmłodsi mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach online z okazji Światowego Dnia Wody w ramach ogólnopolskiej akcji pn.: „Zdrowo i Sportowo”.

Ostatnim punktem całej akcji proekologicznej był konkurs plastyczny pn.: „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”. Udział wzięło w nim 5 grup przedszkolaków. Do zadań najmłodszych należało przygotowanie wraz z opiekunem plakatu, który miał przedstawiać zagrożone wyginięciem zwierzęta i rośliny. Wykonane prace zostały zaprezentowane na przedszkolnym holu, a każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało 1. miejsce i nagrodę.

Teraz wykonane plakaty będą służyć jako pomoc dydaktyczna.

Przeczytaj także:

Rozstrzygnięto konkurs w „Ekonomiku” i „Kochanku”, a w „Energolu” rusza kosmiczny projekt

Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Zgłoś swoje uwagi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości