42-letnia kobieta chciała popełnić samobójstwo. Na terenie lasu w Kałdunach znalazła ją policja i pracownicy GOPS

Chciała popełnić samobójstwo, ale uratowała ją szybka reakcja służb

We wtorek, 29 czerwca około godz. 12:00 do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie dodzwoniła się kobieta, która poinformowała, że znajoma telefonicznie oznajmiła jej, że odbierze sobie życie. Zawiadamiająca dodała też, że kobieta, której bezpieczeństwo może być lada moment zagrożone, przyjechała do lasu autem, w domu zostawiła list pożegnalny, a także połknęła środki nasenne, popijając je alkoholem i nie chcą przekazać, gdzie w danym momencie się znajduje.

Mundurowi natychmiast ruszyli na pomoc, ponieważ w sytuacji zagrożenia życia liczyła się każda sekunda, a kobieta, która zgłosiła to zdarzenie, poinformowała też o tym fakcie pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

GOPS natychmiast próbował skontaktować się z kobietą, która miała zamiary i myśli samobójcze, ale ostatecznie zdecydowała się przekazać informację na temat swojej lokalizacji.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze policji z Posterunku Policji w Drużbicach ze wsparciem pracowników GOPS. Kobiety, która chciała popełnić samobójstwo, nie udało się znaleźć od razu, ale przeszukiwanie terenu leśnego przyniosło dość szybko oczekiwane efekty i cała akcja zakończyła się szczęśliwym finałem.

W miejscowości Kałduny zauważono pojazd, którym poruszała się kobieta, a kilkadziesiąt metrów dalej spotkano roztrzęsioną 42-latkę, która chciała popełnić samobójstwo. Kobieta natychmiast została przekazana pod opiekę medyków i nie zagrażało jej już żadne niebezpieczeństwo.

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *