niedziela, 19 maja 2024

Magistrat przyznał stypendia sportowe. Nagrody finansowe otrzyma 28 sportowców

Udostępnij

Stypendia dla sportowców z Bełchatowa rozdane

Najliczniejszą grupę stypendystów tworzą lekkoatleci, bo jest ich aż 12. Finansowe nagrody od Urzędu Miasta Bełchatowa powędrują do: Michała Stawickiego – partnera biegowego i trenera Joanny Mazur, Mateusza Górnego, Jakuba Brackiego, Adama Patrzyka, Filipa Chrosty, Amelii Zochniak, Mai Matyśkiewicz, Natalii Wójcik, Marii Kołodziejczuk, Sylwii Hałaczkiewicz, Mateusza Szańca i Mateusza Markowiaka, a więc głównie do przedstawicieli dwóch lokalnych klubów lekkoatletycznych – Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czempion” Bełchatów.

– Gratuluję wszystkim wyróżnionym sportowcom. To stypendium naprawdę się Wam należy. Wiem bowiem, ile Was kosztują sukcesy, jakie osiągacie. To mnóstwo wyrzeczeń, a także niezliczone godziny spędzone na treningach, które godzicie z codzienną nauką i obowiązkami. Jesteście naszą dumą i dowodem na to, że talent w połączeniu z ciężką pracą, cierpliwością i wytrwałością przynoszą wiele znaczących sukcesów ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Trzy kolejne stypendia sportowe trafiły do wychowanków BKL Bełchatów, którzy teraz reprezentują Bełchatów w trójboju siłowym, a więc do Anieli Lis, Idy Lis i Daniela Wasilewskiego. Wyróżniony został także zapaśnik Akademii GKS Bełchatów Filip Kazimierczak, bokser wagi ciężkiej sekcji „Garda” Bełchatów Jakub Domurad i rywalizujący w kickboxingu jako reprezentant Gladiators Bełchatów Oliwier Jarzecki.

Zastrzyk gotówki popłynie również do Piotra Niźnika, który uprawia wspinaczkę sportową, niepełnosprawnego tenisisty ziemnego Krzysztofa Brezyny, a także trenujących curling: Karoliny Skurnicy, Alicji Jaros, Martyny Szymanowskiej, Kacpra Dyderskiego oraz Julii Dyderskiej. Wyróżnieni zostali także młodzi rugbyści z KS Rugby Club Bełchatów: Kinga Moskot i Wiktoria Grzelak oraz pływak LKS „Omegi” Kleszczów Przemysław Gawrysiak.

– Z serca gratuluję Wam zarówno talentu, jak i godnej podziwu konsekwencji w dążeniu do celu. To właśnie dzięki Wam o Bełchatowie głośno jest na sportowych arenach w Polsce i Europie. To najlepsza i najpiękniejsza promocja naszego miasta, za co serdecznie Wam dziękuję ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Miejskie stypendia zostały rozdane na podstawie wniosków, które wpłynęły do bełchatowskiego magistratu od sportowców. Następnie weryfikacji i oceny dokonała specjalna komisja, która rozdała wyróżnienia. Już niebawem decyzje stypendialne trafią do sportowców, a ich konta zasilą odpowiednie kwoty. Stypendia zostały przyznane na cały 2021 rok i wahają się w kwocie od 300 do 400 złotych miesięcznie w zależności od osiąganych wyników.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości