sobota, 18 maja 2024

Zuchwała kradzież w centrum Łodzi. Kto na filmie rozpozna sprawcę?

Udostępnij

W środę (21 sierpnia) dwóch młodych mężczyzn dokonało zuchwałej kradzieży w centrum miasta. Na ulicy Sienkiewicza przy skrzyżowaniu z Tuwima okradli starszą kobietę. Chwilę później udało się odzyskać skradzioną kobiecie torebkę, dzięki stanowczej reakcji… marszałka.

Kradzież na Sienkiewicza w Łodzi

Na nagraniu z monitoringu miejskiego widać, jak do siedzącej na ławeczce kobiety podchodzi dwóch młodych mężczyzn. Jeden staje kilka metrów za ławką i obserwuje. Drugi powolnie podchodzi z boku ławki. Nagle gwałtownie przyspieszył i w biegu zabiera kobiecie torebkę.

W torebce miałam dokumenty, klucze, pieniądze i pamiątkowy łańcuszek po mojej mamie, który chciałam tego dnia przekazać córce.ELŻBIETA, poszkodowana kobieta

Kobieta nie była w stanie dogonić uciekającego złodzieja. Zaczęła krzyczeć wzywając pomocy.

Zareagował jeden przechodzień

Złodziej ze skradzioną torebką uciekał ulicą Sienkiewicza w stronę alei Piłsudskiego. Zupełnie nie spodziewał się, że ktoś mu przeszkodzi. Tymczasem, kilkadziesiąt metrów dalej zareagował mężczyzna. Andrzej Górczyński podstawił nogę biegnącemu złodziejowi. Ten wywrócił się i udało się odzyskać torebkę pani Elżbiety.

Torebka wróciła do właścicielki. Pani Elżbieta odzyskała rzeczy osobiste i mogła przekazać córce pamiątkowy łańcuszek.

Najważniejsze, że udało się odzyskać torebkę i że okradzionej kobiecie nic się nie stało.ANDRZEJ GÓRCZYŃSKI, członek zarządu województwa łódzkiego

We wtorek (27 sierpnia) kobieta przyjechała do urzędu marszałkowskiego, by podziękować za odważną postawę mężczyzny.

Policyjne podziękowania i apel o pomoc

Andrzejowi Górczyńskiemu w imieniu policjantów podziękował za szybką reakcję insp. Paweł Karolak, Komendant Miejski Policji w Łodzi. Jednocześnie policjanci proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości zuchwałego złodzieja, który dokonał kradzieży na ulicy Sienkiewicza oraz jego kolegi, który stał na czatach.

Informacje można zgłaszać w dowolnej jednostce policji lub telefonicznie. Policjanci gwarantują anonimowość.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości