czwartek, 20 czerwca 2024

Zarzuty dla 26-latka, który po pijanemu zabił kobietę na przejściu dla pieszych w Zgierzu

Udostępnij

20190729_125212
Wypadek-zgierz-dluga (7)
Wypadek-zgierz-dluga (2)
Wypadek-zgierz-dluga (8)

Pijany kierowca, który w poniedziałek (29 lipca) potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety, usłyszał we wtorek zarzut. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 26-letniemu kierowcy grozi do 12 lat więzienia.

Wypadek w Zgierzu

Do wypadku doszło przed południem. Przez przejście dla pieszych na ulicy Długiej w Zgierzu przechodziły dwie kobiety. Samochód potrącił obie piesze. Jedna w wieku 84 lat zmarła, druga piesza w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku, ale nie długo cieszył się wolnością. Przechodnie zauważyli kierowcę nerwowo parkującego mercedesa na ul. Kamiennej. To był 26-letni sprawca. W organizmie 3,3 promile alkoholu.

Areszt dla sprawcy

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku. W środę posiedzenie sądu w tej sprawie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
How artist can nulla vitae turpis vel. Projects – branding factory. Oszczędności i koszt produkcji suplementów.