piątek, 14 czerwca 2024

Oszustwo finansowe na 600 mln zł. CBA zatrzymało prezesów spółek

Udostępnij

Funkcjonariusze CBA na zlecenie łódzkiej prokuratury zatrzymali prezesów spółek zamieszanych w oszustwo finansowe. Grupa przestępcza stworzyła i zarządzała czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. Szkody szacowane są na 600 mln zł.

Oszustwo finansowe

Zatrzymani członkowie grupy przestępczej to Marcin W. i Anna R.-S. Prokuratura ustaliła, że Marcin W. koordynował nabycie nieruchomości w Otwocku po znacznie zawyżonej cenie. Kupnem zajmowała się spółka, której był prezesem. W rezultacie spółka straciła ponad 5,8 mln złotych.

Z kolei Annę R.-S. zatrzymano w związku z podejrzeniem prania brudnych pieniędzy. Polegało ono na przelaniu 6,4 mln złotych na konto spółki zarejestrowanej na Cyprze. Pieniądze pochodziły ze spółki Marcina W. w związku ze sprzedażą nieruchomości. Z kolei spółką na Cyprze kierował przebywający już w areszcie Piotr W., wieloletni współpracownik Marcina W.

Wyłudzili 600 mln złotych

Śledztwo jest obszerne i wielowątkowe. Główny wątek dotyczy oszustwa na szkodę  2 tysięcy inwestorów prywatnych na około 600 milionów złotych.

Dodatkowo, zarzuty stawiane innym podejrzanym w tej sprawie, dotyczą działania na szkodę tychże funduszy inwestycyjnych i ich spółek portfelowych. Podejrzani usłyszeli również zarzuty prania brudnych pieniędzy w kwocie 90 milionów złotych.

Do dziś w śledztwie zarzuty przedstawiono 27 osobom, siedmioro z nich zostało aresztowanych. Marcin W. i Anna R.-S. zostaną przewiezieni do łódzkiej prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna.