czwartek, 18 kwietnia 2024

Zawaliła się kamienica w Piotrkowie Trybunalskim. Gruzy uszkodziły samochód

Udostępnij

W Piotrkowie Trybunalskim w sobotę (2 marca) rano zawaliła się kamienica, a dokładniej jedna z jej ścian. Budynek był pustostanem, ale służby przeszukiwały gruzy. Elementy zawalonego budynku spadły na samochód.

Zawaliła się kamienica przy Dąbrowskiego

Strażacy dostali zgłoszenie o zawalonej kamienicy przy Dąbrowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Po dojechaniu na miejsce, okazało się, że runęła jedna ze ścian budynku i przylegające do niej stropy. Służby zabezpieczyły teren wokół budynku, ulica była nieprzejezdna.

Na miejsce wezwano specjalne jednostki SGPR Łódź oraz OSP Łódź Jędrzejów i OSP Łódź Nowe Złotno z psami tropiącymi. Choć budynek jest pustostanem, nie było pewności czy nie przebywali w nim bezdomni. Konieczne było zatem przeszukanie gruzów z pomocą psów tropiących i specjalistycznych kamer wziernikowych, które lokalizują ewentualnie przebywające pod gruzowiskiem osoby.

Wykluczono obecność osób poszkodowanych. Ostatnie zastępy kończą działania – mówi bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik KW PSP w Łodzi.

Zawalona ściana uszkodziła jeden ze znajdujących się w pobliżu samochodów. Na miejscu pracują także służby miejskie, w tym inspektor nadzoru budowlanego, którzy oceniają stan całego budynku.

Zawaliła się kamienica w piotrkowie trybunalskim. Gruzy uszkodziły samochód
Źródło: Facebook/Leszek Janowski

Dziury w jezdni „zakwitły”. Mieszkańcy mają dość. Posadzili kwiaty w ubytkach na drodze

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości