niedziela, 25 lutego 2024

Zatrzymania łódzkiego CBA w całym kraju. Przedsiębiorcy prali brudne pieniądze

Udostępnij

Pranie brudnych pieniędzy na kwotę blisko 7 milionów złotych to powód zatrzymania 7 przedsiębiorców z kilki województw, w tym z Łódzkiego. Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszą zarzuty.

Fikcyjne faktury

Śledztwo dotyczy prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstw karno-skarbowych. Funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 7 przedsiębiorców z branży meblarskiej, tekstylnej i usługowej. Zatrzymani to osoby z województw: śląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. 

Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele poszczególnych firm przekazywali pieniądze za wystawienie fikcyjnych faktur, a następnie zwrotnie przyjmowali określone środki pieniężne z potrąceniem prowizji.

Ustalenia śledczych wskazują, że przekazano w ten sposób blisko 6,5 mln zł. Pieniądze te pochodziły z przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie towarami i wystawianiu nierzetelnych faktur. To miało zatuszować ich przestępczy proceder.

W związku z tym każdy z przedsiębiorców usłyszy zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach i prania brudnych pieniędzy.

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości