sobota, 18 maja 2024

Zaobrączkowano małe sokoły wędrowne mieszkające na terenie Elektrowni Bełchatów (ZDJĘCIA)

Udostępnij

Zaobrączkowano kolejne dwa sokoły wędrowne mieszkające w gnieździe na terenie bełchatowskiej elektrowni

W ostatnim czasie na terenie Elektrowni Bełchatów dwa małe sokoły wędrowne zostały zaobrączkowane. Pisklęta wykluły się w gnieździe, które znajduje się na galerii nawęglania na terenie należącym do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. z Grupy PGE.

– Sokoły wędrowne to niezwykle wrażliwy gatunek. To, że osiedliły się właśnie tutaj, w bełchatowskiej elektrowni, potwierdza dbałość spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna o środowisko naturalne ~ Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Co ciekawe jest to już trzeci lęg odkąd sokoły wędrowne pojawiły się na terenie bełchatowskiej elektrowni. Ponadto gniazda drapieżników znajdują się też na kominach Elektrowni Dolna Odra, a także w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła. Ptaki można obserwować dzięki kamerom, które znajdują się na kominie elektrociepłowni w Gdyni, Lublinie Wrotków i Toruniu.

Nasza firma zawsze realizuje swoje zadania z zachowaniem najwyższych standardów ekologicznych. Być może to właśnie to zachęca te wyjątkowe ptaki do wybierania naszych obiektów do życia ~ Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE GiEK S.A zaznacza, że obserwacja życia sokołów wędrownych cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a ponadto jest to okazją do poszerzania wiedzy na temat prac związanych z odbudową populacji jednego z najrzadziej występujących ptaków podlegających ścisłej ochronie.

Poniżej można obejrzeć galerię zdjęć z obrączkowania drapieżników.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości