piątek, 23 lutego 2024

Zaginiona nastolatka z Pabianic odnaleziona w Krakowie. Doszło do przestępstwa?

Udostępnij

Zaginiona nastolatka z Pabianic odnaleziona w Krakowie. Poszukiwania trwały od północy 13 kwietnia, kiedy matka zgłosiła zaginięcie córki. Nastolatka trafiła już do domu rodzinnego. Wszystko wskazuje na ucieczkę. Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do przestępstwa.

Dziewczyna wyszła z domu 12 kwietnia przed godziną 20, pod pozorem wyniesienia śmieci. Do domu już jednak nie wróciła. Nie było też z nią żadnego kontaktu. Zaniepokojeni rodzice zgłosili zaginięcie córki tego samego dnia przed północą.

Zaginiona nastolatka odnaleziona w Krakowie

Policjanci od razu wszczęli odpowiednie procedury. Pierwsze godziny poszukiwań skoncentrowane były między innymi na rozpoznaniu środowiska znajomych i przyjaciół 14-latki. Z uwagi na wiek zaginionej, policjanci brali pod uwagę różne wersje wydarzeń, które sukcesywnie były weryfikowane. Działania były dynamiczne i prowadzone wielotorowo. kom.JOANNA SZCZĘSNA, rzecznik prasowy KPP Pabianice

Z ustaleń wynikało, że nastolatka przebywa w innym województwie. W niedzielę, 14 kwietnia, funkcjonariusze wydziału kryminalnego pabianickiej komendy przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie odnaleźli zaginioną w jednym z mieszkań w Krakowie.

Dziewczyna była w towarzystwie 24-letniego znajomego. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Śledczy ustalają, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniej.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości