piątek, 14 czerwca 2024

Zabójstwo w Skierniewicach. Zabił 65-lenią żonę i zgłosił jej zaginięcie

Udostępnij

71-letni mieszkaniec Skierniewic zgłosił na policji zaginięcie swojej żony. Policjantom „zatroskany” mężczyzna zapomniał powiedzieć, że wcześniej zabił żonę. Zabójstwo w Skierniewicach szybko jednak wyszło na jaw.

Zabójstwo w Skierniewicach

We wtorek 28 maja do Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach zgłosił się 71-letni mieszkaniec. Mężczyzna poinformował policjantów, że jego 65-letnia żona zaginęła. Policjanci rozpoczęli poszukiwania w najwyższym trybie pilności, bo chodziło o kobietę w starszym wieku.

Do działań wykorzystano wszelkie dostępne środki m.in. policyjnego drona i psa tropiącego. Miejscowych policjantów wsparli również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – mówi st. sierż. Aneta Placek-Nowak, oficer prasowy policji w Skierniewicach

Policjanci już po pierwszej rozmowie z mężczyzną oraz z krewnymi poszukiwanej kobiety nabrali podejrzeń. 71-latek zmieniał kilkukrotnie opis ostatniego swojego kontaktu z żoną.

Podawał m.in. że w poniedziałek wyjechał z żoną na piknik i po awanturze zostawił ją samą, po czym wrócił do domu. Początkowo twierdził, że byli razem nad Zalewem Sulejowskim, a następnie, że w okolicach Wyszogrodu.

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Policjanci weryfikowali zeznania mężczyzny, m.in. zestawiając je z zapisami monitoringu miejskiego w Skierniewicach. Potwierdziło się, że mężczyzna w poniedziałek 27 maja przed południem wyjechał z żoną samochodem, a po kilku godzinach wrócił do Skierniewic sam. Po drodze dokładnie umył auto w myjni.

Policjanci poszli tropem zeznań mężczyzny. Przeszukali m.in. okolice, które 71-latek wskazywał jako miejsce małżeńskiego pikniku. W środę 29 maja policjanci znaleźli ciało zaginionej kobiety na terenie powiatu sochaczewskiego. Dowody wskazywały jednoznacznie na to, że w sprawę uwikłany jest mąż, który wcześniej zgłosił zaginięcie seniorki.

W rejonie Wyszogrodu, w niedużej odległości od koryta rzeki Bzury w głębokim dole odnaleziono ciało 65-latki z obrażeniami głowy, a także zakrwawione elementy odzieży jej męża

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Nawet dożywocie za zbrodnię zabójstwa

Jeszcze tego samego dnia 71-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. W czwartek 30 maja mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa żony. Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

71-latek przyznał się do popełnienia zbrodni. Zabójstwo w Skierniewicach zostało popełnione przez małżonka prawdopodobnie na tle finansowym. W ostatnich dniach swojego życia 65-latka sporządziła testament.

W ostatnich tygodniach stan zdrowia 65–latki uległ pogorszeniu. Przed kilkoma dniami sporządziła ona testament, w którym jedynym spadkobiercą ustanowiła męża.

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Jeżeli po przeprowadzeniu procesu sąd uzna winę mężczyzny, resztę życia może spędzić w więzieniu, bo za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Ekologia w produkcji suplementów.