czwartek, 23 maja 2024

Samochód uderzył w drzewo. Kierowca i pasażer kompletnie pijani

Udostępnij

Wypadek-chobielice-pijany
Wypadek-chobielice-pijany2
Wypadek-chobielice-pijany3

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, którzy oplem corsą uderzyli w drzewo. Kierowca miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu, a pasażer niemal 3. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wypadek w Chabielicach koło Bełchatowa. Pijany kierowca

Do wypadku doszło na drodze gminnej w Chabielicach w powiecie bełchatowskim. W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, że kierowca opla, jadący od strony Chabielic, na prostym odcinku drogi stracił panowanie, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo.

Strażacy udzielali pomocy przedmedycznej kierowcy i pasażerowi opla corsy. Z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj mężczyźni byli kompletnie pijani. 38-letni kierowca miał blisko 4 promile alkoholu, a jego 38-letni pasażer prawie 3. Początkowo w rozmowie z policjantami żaden z mężczyzn nie chciał przyznać się do kierowania autem. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani.

Wyjaśnili, że pili alkohol, a później umówili się, że będzie kierował ten, który nie ma prawa jazdy. 38-letni mieszkaniec Janówka w powiecie bełchatowskim usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości