W Dzień Flagi 2019 w Łodzi odbył się uroczysty pochód, w którym przemaszerowało kilkudziesięciu łodzian w towarzystwie trzech orkiestr dętych. 2 maja w każdym zakątku Łodzi można było dostać flagę. Tego dnia barwy biało-czerwone były wszędzie.

Święto Flagi 2019

Od rana w czwartek (2 maja) flagi rozdawali przedstawiciele SLD i Nowoczesnej. Natomiast politycy Wiosny na Piotrkowskiej w Łodzi uczyli łodzian, jak prawidłowo składać flagę.

Bohaterem dnia była oczywiście flaga Rzeczypospolitej, ale i nie brakowało flag niebieskich w złote gwiazdy – barw Unii Europejskiej.

Pochód z flagą

W samo południe z placu Wolności wyruszył pochód z flagą. Mieszkańcy przemaszerowali ulicami: Piotrkowską, Narutowicza i Kilińskiego tuż przed Łódzki Dom Kultury. Po drodze trzy orkiestry dęte grały piosenki i pieśni patriotyczne, a harcerze prezentowali krótkie pokazy musztry paradnej.

Przed Łódzkim Domem Kultury przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego uroczystości zakończyły się minikoncertem harcerzy. Ostatnim elementem uroczystości było wypuszczenie w niebo 340 balonów, oczywiście w parach biało-czerwonych.