niedziela, 21 lipca 2024

Wybory burmistrza Brzezin unieważnione przez sąd. Będą ponowne wybory

Udostępnij

We wtorek, 2 lipca, przed Sądem Okręgowym w Łodzi zapadł wyrok w sprawie wyborów samorządowych w Brzezinach. Wybory burmistrza Brzezin zostały unieważnione, a to oznacza konieczność rozpisania ponownych wyborów.

Brzeziny bez burmistrza

Sytuację szczegółowo opisywaliśmy w materiale: Będą nowe wybory burmistrza Brzezin? Wszystko przez pomyłkę komisji wyborczej. Nowe wybory burmistrza Brzezin odbędą się po wyroku sądu, a winę za sytuację ponoszą członkowie obwodowej komisji wyborczej. Pikanterii dodaje fakt, że w sądzie o unieważnienie wyborów burmistrza w Brzezinach wnosiła także wojewódzka komisarz wyborcza.

Sąd Okręgowy w Łodzi uznał za zasadny protest wyborczy Daniela Szymczaka, który kandydował na stanowisko burmistrza Brzezin. W konsekwencji konieczne będzie przeprowadzenie powtórnych wyborów. Sąd Okręgowy w Łodzi nakazał też wygaszenie mandatu wybranemu wiosną burmistrzowi Dariuszowi Guzkowi i ogłoszenie ponownego przeprowadzenia drugiej tury wyborów. To zadanie należy do wojewody łódzkiego.

Komisja zaliczyła głosy nie temu kandydatowi

Daniel Szymczak nie dostał się do II tury wyborów, bo komisja błędnie przypisała głosy wyborców. 100 głosów oddanych na niego zostało w protokole komisji wyborczej przypisanych jego konkurentowi o tym samym imieniu – Danielowi Nawrockiemu.

W efekcie Daniel Szymczak zdobył 1184 głosy i nie przeszedł do drugiej tury wyborów. Przegrał z Iloną Skipor, która tych głosów zdobyła 1188. Zaważyły w tej sytuacji 4 głosy.

Wybory burmistrza Brzezin zostaną przeprowadzone jeszcze raz, choć tylko druga tura. Daniel Szymczak zmierzy się w niej z Dariuszem Guzkiem.

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P