wtorek, 23 lipca 2024

Wracają upały. Gorące powietrze już nad Polską. Możliwe burze z gradem

Udostępnij

Pogoda w lipcu nie rozpieszczała nas wysokimi temperaturami, ale to ma się zmienić. Nad Polskę napłynęły masy gorącego powietrza. IMGW ostrzega przed upałem. Do południa w czwartek (25 lipca) ostrzeżenie wydano dla pięciu województw, ale sytuacja może się zmieniać.

Afrykański żar w Europie

Z upałem i temperaturami około 34 stopni Celsjusza zmagają się mieszkańcy Francji, Włoch, Brukseli czy Niemiec. Po południu termometry mogą wskazać tam nawet ponad 40 stopni. Tymczasem ściana gorącego powietrza już w środę (24 lipca) przekroczyła zachodnią granicę Polski.

I mimo że temperatury w tamtym regionie nie są i prawdopodobnie nie będą aż tak wysokie, jak np. w Niemczech, to IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne. Łódzkie na razie nie zostało nim objęte. Ale pogoda w lipcu jest niemal nieprzewidywalna, więc wszystko może się zmienić.

Pogoda w Łódzkiem

W czwartek temperatury mogą wskazywać 29 stopni Celsjusza, ale tego powinni spodziewać się mieszkańcy powiatów przy zachodniej granicy naszego województwa. W pozostałych regionach temperatura oscylować będzie w graniach 25-27 stopni.

W piątek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 26 do 28 stopni, jednak należy spodziewać się chłodniejszego powietrza. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy temperatura spadnie do 17 stopni.

Jeśli ktoś zaplanował aktywny weekend, to z pewnością pomoże liczyć na ładną pogodę, oprócz końcówki weekendu.

Weekend z burzami

Sobota nie zapowiada się upalnie, ale będzie przyjemnie ciepło, temperatury przekroczą 24-25 stopni C. Maksymalnie termometry mogą wskazać 27 stopni, ale tylko w rejonach zachodnich Łódzkiego. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę nad Łódzkie nadciągną chmury, które mogą przynieść przelotne opady deszczu. Niewykluczone także burze z gradem, ale w późniejszych godzinach. Front napłynie od południowego-zachodu, a wczesnym popołudniem dotrze do centrum.

Temperatura maksymalna od 26 do 28 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Grad w trakcie burz, ale tylko lokalnie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P