wtorek, 23 lipca 2024

Włókiennicza zamieni się w woonerf. Miasto rozstrzyga ostatni przetarg

Udostępnij

Rewitalizacja Włókienniczej w Łodzi rozpocznie się w przyszłym roku, a miasto rozstrzyga właśnie ostatni przetarg. Kompleksowo odnowiony kawałek centrum zobaczymy w 2022 roku.

Ulica Włókiennicza miała być symbolem rewitalizacji i będzie. Właśnie otworzyliśmy oferty złożone w przetargu na przebudowę ul. Włókienniczej i na budowę pasażu Majewskiego. Przypomnę, że wcześniej udało nam się znaleźć firmy na komplet remontów kamienic przy ul. Włókienniczej. Tutaj, jak wiadomo, pierwsze prace rozpoczęły się już wiele miesięcy temu, a efekty zobaczymy już w przyszłym roku.

mówi HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Rewitalizacja Włókienniczej

Wykonawca przebudowy samej ulicy i nowego pasażu będzie miał 12 miesięcy na wykonanie projektu przebudowy, a później 16 miesięcy na przebudowę ulicy. Włókiennicza będzie miała formę woonerfu bez wyznaczonego przedziału między jezdnią a chodnikiem. Zostanie wyłożona kostką kamienną, która ma stworzyć wzory.

Na części jezdni zostanie zachowany ruch kołowy, ale w ograniczonym zakresie. W ramach inwestycji urządzimy też park kieszonkowy z placem zabaw. Posadzimy drzewa, o których stan będzie dbać automatyczny system nawadniający. Po obu stronach ulicy zostaną posadzone krzewy, pnącza, byliny oraz trawy ozdobne.

dodaje HANNA ZDANOWSKA

Rewitalizacja Włókienniczej zakłada także prace podziemne. Ekipa budowlana naprawi kanalizację, sieć wodną, sieć gazową oraz zbuduje sieć grzewczą dla kamienic. Przebudowana zostanie również sieć elektryczna z wymianą istniejącej infrastruktury oświetleniowej.

Przełomowy dla ulicy Włókienniczej będzie rok 2021, kiedy skończą się ostatnie remonty kamienic, a modernizowana będzie tylko ulica. A ta zmieni się w woonerf ze szpalerem drzew. Wszystkie prace zakończą się w 2022 roku.


5 wlokiennicza 11

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P