piątek, 14 czerwca 2024

Więcej połączeń ŁKA w nowym rozkładzie jazdy

Udostępnij

Od 15 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy. Więcej połączeń ŁKA zaplanowano m.in. do Tomaszowa, Skierniewic i między stacjami w Łodzi.

Więcej połączeń ŁKA

Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Janusz Malinowski, zapowiedział, że połączeń będzie aż o jedną trzecią więcej. Ma to być możliwe dzięki odebraniu przez regionalnego przewoźnika dwóch ostatnich z 14 zamówionych nowych pociągów Impuls2.

Najwięcej zmian zaplanowano na trasie Łódź – Tomaszów Mazowiecki. Liczba kursujących pociągów zwiększy się od połowy grudnia z obecnych 2 do 20.

Z Tomaszowa Mazowieckiego do dworca Łódź Fabryczna dojedziemy w 46 minut. Część pociągów będzie kursowała z pominięciem Koluszek, a czas dojazdu z uwzględnieniem tego miasta będzie ok. 10 minut dłuższy. Żaden inny środek transportu nie zapewnia szybszego dotarcia.

dodaje JANUSZ MALINOWSKI

Więcej połączeń ŁKA będzie również na trasie Łódź – Skierniewice. Dziś jeździ tędy 16 pociągów, a od połowy grudnia będzie 38. W szczycie porannym i popołudniowym składy mają docierać na miejsce w 45 minut. Odjazdy wyznaczono co godzinę, a rano i po południu – co pół godziny. Dużo więcej składów pojawi się także na trasie Łowicz – Skierniewice.

Nowe połączenia w Łodzi

Z kolei w relacji Łódź Widzew – Łódź Chojny – Łódź – Kaliska pojedzie 85 pociągów. W rozkładzie będą również nowe połączenia, m.in. Łódź Fabryczna – Łódź Chojny przez Olechów (stacje Łódź Olechów Wiadukt, Łódź Olechów Zachód i Łódź Olechów). O umożliwienie dojazdu koleją do strefy przemysłowej na Olechowie prosili mieszkańcy Łodzi.

Trasa pojedzie na razie 10 pociągów, ale jeśli pasażerowie będą zainteresowani, liczba pociągów wzrośnie. To samo dotyczy trasy do np. do Pabianic, Sieradza i Tomaszowa Mazowieckiego.

ŁKA do Warszawy

W nowym rozkładzie zostanie utrzymanych dziewięć połączeń weekendowych ŁKA Sprinter do Warszawy, ale zmienią się godziny odjazdów. Z Łodzi Fabrycznej zaplanowano je o godzinach: 6.38, 9.50, 11.17, 12.23, 15.06, 16.18, 17.10, 19.04 i 20.29.

Do Łodzi z Warszawy Centralnej pociągi wyruszą o 9.40, 12.45, 13.40, 14.35, 17.10, 18.52, 19.45, 21.25 i o22.20.

Nowy rozkład ŁKA będzie obowiązywał do 14 marca.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Chociaż terapia tlenem hiperbarycznym jest generalnie bezpieczna, może powodować pewne skutki uboczne.