czwartek, 23 maja 2024

Popękał wiadukt na węźle Łódź Północ. Zmiany w organizacji ruchu

Udostępnij

Lodz-polnoc1-01

Lodz-polnoc-01

Druga-01


Previous
Next

Węzeł Łódź Północ od wieczora 8 listopada ma nową tymczasową organizację ruchu. Zmiany obowiązują podróżujących A1 zarówno na północ, jak i południe Polski. GDDKiA w Łodzi apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

Popękany wiadukt na A1

Wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z czasowym wyłączeniem z użytkowania jednego z wiaduktów na węźle Łódź Północ. Chodzi o obiekt w ciągu autostrady A1 w kierunku Katowic.

Drogowcy muszą zbadać elementy konstrukcyjne, które popękały.  Wyłączenie z ruchu pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu.

Węzeł Łódź Północ po nowemu

Kierowcy jadący A1 na południe Polski na przejeździe awaryjnym tuż za wiaduktem w ciągu DK14 zjadą na wschodnią nitkę autostrady. Po przejechaniu około 3 km, tuż za węzłem Łódź Północ, wrócą na zachodnią jezdnię.

Dla jadących na południe będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. A dla kierowców jadących A1 na północ Polski dwujezdniowa jezdnia przed węzłem Łódź Północ zawęzi się do jednego pasa i będzie obowiązywało tu ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Zarówno jadący z północy i południa w kierunku Poznania lub Warszawy pojadą tak jak dotychczas, korzystając z łącznic zjazdowych na węźle. Dla pozostałych relacji nie będzie zmian w organizacji ruchu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości