niedziela, 19 maja 2024

Utrudnienia na A1 w Radomsku. Węzeł zamknięty. GDDKiA ostrzega kierowców

Udostępnij

Przez cały weekend – w sobotę i niedzielę, 6 i 7 kwietnia – kierowcy nie wyjadą z Radomska na węźle. Utrudnienia na A1 w tym miejscu spowodowane będą remontem ronda. Węzeł zostanie zamknięty.

Utrudnienia na A1 w Radomsku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi ostrzega kierowców przed pracami, które drogowcy planują wykonać w weekend.

Z związku z remontem ronda na węźle autostradowym na A1 w Radomsku, połączenie w tym miejscu A1 i drogi krajowej nr 42 będzie zamknięte. Remont obejmie wymianę zniszczonej warstwy ścieralnej i częściowo warstwy wiążącej – informuje Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA w Łodzi.

Remont na węźle w Radomsku rozpoczną się w sobotę 6 kwietnia o godz. 7, a zakończy w niedzielę 7 kwietnia późnym popołudniem. Rondo w tej lokalizacji to miejsce strategiczne w komunikacji, ponieważ rozprowadza ruch na węźle we wszystkich kierunkach i ma aż pięć wlotów, dlatego nie ma możliwości wykonania takich prac pod ruchem.

Cisza wyborcza podczas wyborów 2024. Zasady, kary za złamanie ciszy wyborczej

Prace bez wątpienia wpłyną na utrudnienia na A1 w Radomsku, dlatego drogowcy ostrzegają. Jadąc w kierunku Łodzi, kierowcy chcący wyjechać z Radomska na autostradę A1 mogą to zrobić na węźle Kamieńsk, łączącym drogę wojewódzką nr 484 z A1. Kierowcy jadący z Radomska do Katowic powinni wjechać na A1 na węźle Częstochowa Północ, gdzie droga krajowa nr 91 krzyżuje się z autostradą A1.

Jadący autostradą A1 docelowo do Radomska będą musieli w analogiczny sposób korzystać z dojazdów do miasta: od strony południowej na węźle Częstochowa Północ należy zjechać na dk91, od strony północnej na węźle Kamieńsk zjechać na dw 484, dojechać nią do dk91 i kontynuować podróż tzw. starą trasą do Radomska.

Wypadek na Rokicińskiej. Samochód osobowy zderzył się z busem. Utrudnienia w ruchu

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości