piątek, 23 lutego 2024

Upał drugiego stopnia w Łódzkiem. Synoptycy ostrzegają. Jak przetrwać upał?

Udostępnij

Pogoda w czerwcu będzie obfitować w wysokie temperatury. Za sprawą napływającego nad Polskę zwrotnikowego powietrza poczujemy prawdziwe lato. Niestety, będzie to miało też swoje minusy. IMGW wydało ostrzeżenie dla mieszkańców Łódzkiego o upale drugiego stopnia. Niewykluczone są burze z gradem.

Upał w Łódzkiem

Aż w dwunastu województwach w poniedziałek, wtorek i środę temperatury przekroczą w dzień 30 stopni Celsjusza. W nocy będzie nieco chłodniej – od 17 do 21 stopni.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność. Ostrzeżenie IMGW o upale dotyczy całego województwa łódzkiego.

Pogoda w czerwcu. Jak przetrwać upały?

Gdy termometry za oknem wskazują, że lato w pełni, a my nie możemy zostać w domu, warto pamiętać, jak zadbać o siebie podczas upału. Podstawowe zasady przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, stosować kremy z filtrem, zakrywać głowę i wybierać przewiewne ubrania.

W upały unikajmy wysiłku fizycznego i pamiętajmy, by nie zamykać dzieci i zwierząt w samochodzie. Pogoda w czerwcu jeszcze nie raz zaskoczy niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości