wtorek, 23 lipca 2024

18-latka z Tomaszowa zatrzymana. Miała “królewski dopalacz”

Udostępnij

Policja w Tomaszowie Mazowieckim zatrzymała 18-latkę, która miała blisko 90 gramów narkotyków. Za posiadanie niedozwolonych substancji odurzających wbrew przepisom ustawy usłyszała zarzut. Grozi jej kara do 3 lat więzienia. O dalszym losie 18-latki zadecyduje sąd.

Do zatrzymania nastolatki doszło dzięki informacji, którą zdobyli tomaszowscy policjanci. Doprowadziła ich ona do samochodu BMW, którym jeździła dziewczyna. Pojazd zatrzymano do kontroli na ul. gen. Grota Roweckiego w Tomaszowie.

Już w chwili podejścia do pojazdu policjanci zobaczyli leżącą na siedzeniu torebkę foliową z białymi kryształkami. To dało podstawy do wnikliwego przeszukania wnętrza pojazdu. Łącznie tomaszowscy kryminalni zabezpieczyli 61 dilerek we wnętrzu których były białe kryształki o łącznej wadze blisko 50 gramów. Po badaniu próbek specjalistycznym testerem do narkotyków ustalono, iż zabezpieczona substancja to zabroniony prawem mefedron. asp. GRZEGORZ STASIAK z KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Mefedron nazywany jest “królewskim dopalaczem”. Kiedyś wykorzystywany był w rolnictwie jako środek owadobójczy. Jako substancja psychotropowa został zdelegalizowany w 2010 roku. Ma działanie podobne do amfetaminy czy ecstasy.

Kobietę zatrzymano i przedstawiono jej zarzut, za który grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje na to, że sprawa może być rozwojowa.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P