niedziela, 21 lipca 2024

Tramwaj do Konstantynowa od 1 lipca. Kursy co 15 minut

Udostępnij

Wraca tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego. Od 1 lipca po pięciu latach przerwy trasę z Łodzi do Konstantynowa przejedzie linia nr 43. Tramwaj będzie kursował co 15 minut. Od 1 lipca zmieni się również połączenie z Lutomierskiem, do którego dojeżdżać będzie linia 94.

Tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego

Tramwaj do Konstantynowa Łódzkiego uruchomiono w 1910 roku. Ruch wstrzymano wiosną 2019 roku ze względu na zły stan techniczny torowiska. Odczuł to szczególnie prezydent Bronisław Komorowski. Podczas jego wizyty w 2015 roku wykoleił się zabytkowy tramwaj, którym prezydent i samorządowcy mieli pokonać trasę z Konstantynowa do Lutomierska.

Przywrócenie ruchu wymagało kompleksowej modernizacji linii na długości 7 km. Po stronie Łodzi wykonano niemal 3 km torowisk i sieci trakcyjnej, 3 mostki, 3 pary przystanków oraz podstację trakcyjną zasilającą sieć linię tramwajową. Odbudowa trasy trwała dwa lata i pochłonęła ponad 80 mln zł. Otwarcie zaplanowano na poniedziałek, 1 lipca.

Tramwaj do konstantynowa od 1 lipca. Kursy co 15 minut Tramwaj do Konstantynowa odjedzie z przystanku Legionów – Włókniarzy w poniedziałek o godzinie 3.15, a ostatni odjedzie z Konstantynowa o godzinie 23.49. Tramwaj przejedzie w 23 minuty całą trasę od skrzyżowania Legionów z Włókniarzy w Łodzi do placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim.

Na trasie kursować będą niskopodłogowe tramwaje, które do przystanków dojeżdżać będą co 15 minut. Od 1 lipca zmieni się również połączenie z Lutomierskiem, do którego dojeżdżać będzie linia 94. Kursować będzie co godzinę, a w szczycie co 30 minut. Kursy autobusów mają być tak skoordynowane z odjazdami tramwajów, aby pasażerowie chcący dojechać na łódzkie Polesie, mogli przesiąść się w Konstantynowie na linię 43.

Tramwaj do konstantynowa od 1 lipca. Kursy co 15 minut

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P