niedziela, 21 lipca 2024

Lotnisko w Łodzi z większą liczbą lotów. Bilety już w sprzedaży. Dokąd loty z Łodzi?

Udostępnij

Lotnisko w Łodzi wprowadza większa liczbę lotów do konkretnych krajów. Nowy rozkład będzie obowiązywał od sezonu jesienno-zimowego, ale bilety już są w sprzedaży. Chodzi o dodatkowe loty do Londynu i Malagi. A także nowe loty do Birmingham.

Lotnisko w Łodzi. Więcej lotów do Londynu i Malagi

Sezon zimowy na lotniskach zaczyna się na przełomie października i listopada. Lotnisko w Łodzi już przygotowało ofertę dla podróżnych, a bilety na dodatkowe loty są w sprzedaży. Do Londynu Stansted można będzie polecieć osiem razy w tygodniu. W czwartki samoloty między Łodzią, a Londynem będą latać dwa razy dziennie (o godz. 12.35 i 20.30). W ubiegłym roku w sezonie zimowym loty były codziennie, a teraz są pięć razy w tygodniu.

Loty pomiędzy Łodzią a hiszpańską Malagą rozpoczęły się w zeszłym roku i Andaluzja od razu podbiła serca łodzian. Teraz z łódzkiego lotniska do Malagi można polecieć 2 razy w tygodniu (poniedziałki i piątki), a od listopada – 3 razy w tygodniu (poniedziałki, środy, soboty).

Nowe loty z Łodzi

Nowością w sezonie zimowym będą loty do Birmingham, drugiego pod względem liczby ludności miasta w Anglii. Port lotniczy w Birmingham położony jest 13 km od centrum miasta. Z lotniska do Coventry jest 17 km, do Bristolu 150 km, a do położonego w Walii Wrexham, gdzie rezyduje wielu Polaków, to około 120km. Inauguracja lotów do Birmingham zaplanowana jest na 28 października.

Wprowadzenie w zimowym rozkładzie ośmiu rotacji tygodniowo między Łodzią a Londynem Stansted oraz nowy kierunek do Birmingham pokazują, że rynek brytyjski jest bardzo ważny dla Ryanaira, który chce zaoferować Polakom latającym na wyspy jak najlepsze rozwiązania. Na zwiększenie liczby lotów do Hiszpanii wpływ mieli sami pasażerowie, którzy chętnie latają do Hiszpanii, a samoloty mają niezmiennie wysokie obłożenie przez cały rok – mówi Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Lotnisko w Łodzi w swojej ofercie pozostawia też dotychczasowe kierunki, czyli Alicante, Bruksela Charleroi, Dublin i Mediolan Bergamo.


Czytaj też: Lotnisko w Łodzi z milionami strat. Więcej niż rok wcześniej

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P