piątek, 14 czerwca 2024

Tragedia w przestworzach. 1 pasażer nie żyje, 30 rannych

Udostępnij

Na pokładzie samolotu singapurskich linii lotniczych z Londynu do Singapuru w poniedziałek 20 maja doszło do tragicznych wydarzeń. Jeden pasażer zginął, a 30 zostało rannych po tym, jak samolot wleciał w strefę turbulencji.

Tragedia w przestworzach

Chwilę po tym, jak Boeing 777-300ER wleciał w strefę turbulencji, gdy przelatywał nad zachodnim wybrzeżem Birmy, jego wysokość lotu spadła o około siedmiu tysięcy stóp (o około dwoch kilometrów)1Pasażer zginął, a 30 zostało rannych po locie z Londynu, który został uderzony przez silne turbulencje.

Przez niecałe 10 minut maszyna pozostawała na tej wysokości, po czym znów gwałtownie obniżyła lot2Historia lotu SQ321. Niecałe pół godziny później samolot wylądował w Bangkoku. Linia lotnicza wydała w sprawie zdawkowy komunikat:

Lot #SQ321 Singapore Airlines, operujący z Londynu (Heathrow) do Singapuru w dniu 20 maja 2024 roku, napotkał na trasie poważne turbulencje. Możemy potwierdzić, że na pokładzie są ranni i jedna ofiara śmiertelna. Singapore Airlines składają najgłębsze kondolencje rodzinie zmarłego. Współpracujemy z lokalnymi władzami w Tajlandii, aby zapewnić niezbędną pomoc medyczną i wysyłamy zespół do Bangkoku, aby zapewnić wszelką potrzebną dodatkową pomoc.

Na pokładzie samolotu było łącznie 211 pasażerów i 18 członków załogi. Z relacji pasażerów wynika, że w pewnym momencie zaświeciła się sygnalizacja „Zapiąć pasy”. Chwilę później samolot zaczął gwałtownie obniżać wysokość.

Ucierpieli ci, którzy mieli odpięte pasy

Nagłe spadanie samolotu pasażerów dosłownie wyrzuciło w powietrze. Kilkudziesięciu z nich doznało przerażających obrażeń w tym ran głowy. Jeden z pasażerów mówił ekipie ratowników, że widział ludzi, którym krew leciała z uszu.

Władze poinformowały, że zdarzenia nie przeżył  73-letni Brytyjczyk, który prawdopodobnie zmarł na atak serca, choć personel pokładowy i inni pasażerowie reanimowali go przez kilkadziesiąt minut.

Tragedia w przestworzach - historia lotu sq321
Flightradar
Przypisy
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Czym są komory hiperbaryczne. Koszty produkcji suplementów diety, koszt, rynek, biznes.