piątek, 14 czerwca 2024

Hulajnogą jechał trasą szybkiego ruchu

Udostępnij

Młody mężczyzna hulajnogą jechał trasą szybkiego ruchu, bo… tak go pokierowała nawigacja. Jego niebezpieczną jazdę zakończyli policjanci.

W poniedziałek, 20 maja, policjanci zatrzymali na S14 w pobliżu miejscowości Gorzew, w powiecie pabianickim, 23-letniego mężczyznę, który elektryczną hulajnogą jechał trasą szybkiego ruchu1Hulajnogą po „ekspresówce”.

Po godzinie 15.20 młody mężczyzna został zauważony na S14 przez patrol policji. Po zatrzymaniu tłumaczył policjantom z pabianickiej drogówki, że… trasę wyznaczyła mu nawigacja komputerowa.

Mężczyzna zmierzał w stronę centrum handlowego, znajdującego się przy ulicy Pabianickiej. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy i skierowali na drogę serwisową.

sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice

Hulajnogą jechał trasą szybkiego ruchu, dostał mandat

23-letni mężczyzna za brak rozsądku przy korzystaniu z nawigacji komputerowej zapłacił dodatkowo. Policjanci musieli ukarać go mandatem za jazdę po trasie ekspresowej pojazdem, którym nie można wjeżdżać na takie drogi.

Za wjazd na „ekspresówkę” pojazdem nieprzeznaczonym do jazdy na niej, został ukarany mandatem karnym. Niewykluczone, że dzięki działaniu pabianickich policjantów udało się uniknąć realnego zagrożenia, jakie kierowca stwarzał dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że autostrady i drogi ekspresowe są drogami o ograniczonej dostępności. Nie mogą z nich korzystać piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych. Dotyczy to także przypadku poruszania się pasem awaryjnym lub poboczem.

sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice

 

Przypisy
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Przeciwwskazania do tlenoterapii hiperbarycznej. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.